Osaliselt veebis! Hooldustöötaja, tase 3 koolitus koos esmaabiandja väljaõppe ja toiduhügieeni koolitusega

29.11-28.02

Tallinn

Kui oled loomult empaatiline ja soovid inimesi aidata, võib olla hooldustöötaja töö just Sinu kutsumus.

Koolituskeskus Luwi hooldustöötaja, tase 3 koolitus koos esmaabiandja väljaõppe ja toiduhügieeni koolitusega eesmärgiks on valmistada ette inimene, kes oskab abistada abivajajat väärika elu korraldamisel ja võimalikult hea elukvaliteedi saavutamisel.

Koolituse maht on 244 akadeemilist tundi, millest 228 tundi on auditoorset õpet, sh 80 tundi juhendatud õppepraktika teenuseosutaja juures ja 16 tundi esmaabiandja väljaõpet. Iseseisva tööna tuleb juhendatud õppepraktika põhjal (kokku 80 akadeemilist tundi) koostada kirjalikult lõputöö (enseanalüüs, 16 tundi) ning see koolituse viimasel päeval kaitsta.

Koolituse läbinu on saanud vastavalt Sotsiaalhoolekande seadusele nõuetekohase ettevalmistuse, et osutada vahetult hooldustöötaja teenust ning koolituse õppekava järgib hooldustöötaja, tase 3 kutsestandardis kirjeldatud kompetentse. Koolituse läbimise järel on võimalik minna taotlema kutset. Kutset andev organisatsioon on Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon.

Soovi korral on võimalik teemasid läbida eraldi (näiteks Hooldustöötaja, tase 3 kutse taastõendamiseks). Küsi julgelt pakkumist või konsultatsiooni.

Täpsem info antud koolituse korralduse kohta on leitav allpool ("Muu info").

Rohkem infot hooldustöötaja ameti kohta leiad SIIT.

Целевая группа

Kõigile, kes soovivad hakata tegutsema hooldajana või kes puutuvad kokku omastehooldusega või kes soovivad täiendada oma teadmisi hooldustöö vallas.

Содержание курса

  • Hooldustöötaja kutse taotlemine (2h)
  • Hooldustöötaja kutse-eetika. Rahvatervise, terviseedenduse ja sotsiaaltervishoiu alused (4h)
  • Suhtlemine, klienditeenindus (6h)
  • Suhtlemine dementsusega inimestega (6h)
  • Esmaabiandja väljaõpe (16h)
  • Hoolduse alused, tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenused (6h)
  • Töötervishoid (1h)
  • Arengupsühholoogia (6h)
  • Gerontoloogia, geriaatria alused, töö eakatega (7h)
  • Anatoomia, füsioloogia ja patoloogia (14h)
  • Hooldus erinevate haiguste korral (14h)
  • Surija hooldus, surnu korrastamine (2h)
  • Ergonoomika (6h)
  • Hooldusabivahendid (5h)
  • Hügieeni- ja ilutoimingud ning isikukaitsevahendite kasutamine (6h)
  • Erivajadusega inimeste hooldus (6h)
  • Toitumisõpetuse alused (6h)
  • Ravimiõpetuse alused (4h)
  • Aktiviseerivad tegevused (8h)
  • Seksuaalsuse toetamise põhimõtted hooldustöös (4h)
  • Majapidamistööde korraldamine (6h)
  • Praktika (80h)
  • Iseseisev töö (16h)
  • Praktika kokkuvõte ja enesehindamine (7h)
  • Toiduhügieen (6h)

    Дополнительная информация

    Hooldustöötaja tase 3 kutse taotlemise eeltingimused kohta saab täpsemalt lugeda http://www.eswa.ee/index.php?go=kutsed-ht

    Iseseisva tööna (16 tundi) vormistab koolitatav eneseanalüüsi vormi praktilise töökogemuse kohta ja kaitseb selle koolituse viimasel päeval.

    Koolituse hind sisaldab juhendatud praktikat, õppematerjale ja kohvipause, kui koolituspäev toimub kohapeal. Koolituse läbinutele väljastatakse digitunnistus, millele on kantud esmaabiandja väljaõppe läbimise aeg.

    Koolitus toimub tööpäevadel, kaks kuni kolm korda nädalas.

    • Время: 09:00-16:30
    • Адрес: Pärnu mnt 67A, Tallinn
    • Длительность: 244 tundi
    • Sisaldab: 228 tundi auditoorset õpet (sh 80 tundi praktikat) ja 16 tundi iseseisvat tööd
    • Стоимость: 1940.16 € + km

    Учебный центр Luwi является партнёром карты обучения Эстонской Кассы по безработице

     

    Перед регистрацией на курс обязательно ознакомьтесь с учебной программой
    (найдёте во введении к содержанию курса) и организацией обучения.

    Изучая учебную программу, обратите внимание на то, соблюдены ли необходимые условия для начала обучения и соответствует ли учебная программа Вашим ожиданиям и пожеланиям. Если у Вас возникли вопросы по учебной программе или Вы чувствуете, что педагог должен учесть какие-то Ваши особые пожелания, обязательно свяжитесь с нами! Контакты найдёте здесь👇

    Учебный центр имеет право вносить изменения в учебный план занятий при необходимости

     


    Küsimused ja lisainfo:

    Anu Redi

    Менеджер по работе с клиентами (курсы на эстонском языке)

    5081 737
    anu.redi@luwi.ee

    Larissa Andrejeva

    Менеджер по работе с клиентами (курсы на русском языке)

    516 0115

    larissa.andrejeva@luwi.ee

    Для регистрации нажмите кнопку «Регистрация» в правом верхнем углу страницы и введите свои данные.
    Luwi OÜ успешно прошла пороговую оценку качества Эстонского агентства по качеству высшего и профессионального образования.


    Koolitajad:

    Ester Jaansoo
    Ester Jaansoo on lõpetanud Tallina Majandustehnikumi toiduvalmistamise tehnoloogia erialal ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse... Loe veel

    Ester Jaansoo


    Ester Jaansoo on lõpetanud Tallina Majandustehnikumi toiduvalmistamise tehnoloogia erialal ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse erialal. Alates 2007. aastast töötab ta Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õppejõuna, õpetades tudengitele muuhulgas ka toiduhügieeni ja toitumise aluseid. Tänu pikaajalisele koolitamiskogemusele on Ester omandanud pädevuse koolitamaks ka täiskasvanuid. Õppimise ja õpetamise käigus teeb ta koostööd nii Terviseameti kui ka Põllumajandus- ja Toiduameti inspektoritega.


    Ester täiendab end erinevatel toidu ja -hügieeniga seonduvatel koolitustel, teabepäevadel ja konverentsidel ja on lisaks läbinud ka toitumisnõustaja aastase kursuse. Esteril on suur huvi toidu ja sellega seonduva vastu ja ta peab oluliseks toidu väärtust ja kvaliteeti, mille tagab hügieeni järgimine.

    Jane Kallion
    Jane Kallion on lõpetanud Tartu Meditsiinikoolis õe põhikoolituse ning omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi terviseteadustes.... Loe veel

    Jane Kallion


    Jane Kallion on lõpetanud Tartu Meditsiinikoolis õe põhikoolituse ning omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi terviseteadustes. Janel on pikaaegne töökogemus erakorralise meditsiini osakonnas õena ja õendusjuhina, kiirabis õena ning tervise valdkonna juhtõpetajana kutseõppeasutuses. Jane on litsentseeritud esmaabiõpetaja. Lisaks annab ta loenguid erinevates koolitusasutustes. Jane on õpingute käigus läbinud mitmeid andragoogika-alaseid koolitusi ning omab pikka kogemust täiskasvanute koolitajana.


    2016. aastal omistati Janele tiitel «Eesti Aasta Koolitaja 2016“ ning oli nominent «Eestimaa õpib ja tänab“.

    Tiiu Lepp
    Tiiu Lepp on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli, kus töötas ka 12 aastat õppejõuna. On olnud Tartu H.Masingu koolis ravivõimlemise... Loe veel

    Tiiu Lepp


    Tiiu Lepp on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli, kus töötas ka 12 aastat õppejõuna. On olnud Tartu H.Masingu koolis ravivõimlemise õpetaja ja füsioterapeut. Vahemikus 2000-2020 töötas ta Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia õppekaval õppejõuna ning koolitas teemadel nagu gerontoloogia ja geriaatria alused, igapäevaoskused, erivajadusega inimesed ja nende toimetulek, aktiveerivad tegevused. Tiiu on läbinud erinevaid täienduskoolitusi, sealhulgas ka andragoogika kursuse.

    Maiken Jaanisk
    Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt... Loe veel

    Maiken Jaanisk


    Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt hooldustöötajaks (kutse tase 4). Aastal 2015 omandas ta täiskasvanute koolitaja kutse tase 6. Aastast 2000 on Maiken olnud aktiivne koolitaja meeskonnatöö, suhtlemise-, arengu- ja kriisipsühholoogia, kliinilise psühholoogia, geriaatria ja erivajadustega inimeste toetamise teemadel. Aastaid on ta olnud psühholoog-nõustaja töötukassa klientidele. Nõustamise teemad: igapäevaelu, suhete ja vaimse tervise probleemid, tööalane läbipõlemine, kriisinõustamine ja traumaga toimetulek, eneseanalüüs ja alateadvuse roll meie käitumisele.


    Psühholoogina alustas Maiken tööd 2002. aastal Tartu Vanglas. Aastast 2004 on ta Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis psühholoogia õppejõud. Aastatel 2007-2019 oli ta kõrgkoolis kvaliteedijuht. Maiken on aastast 2019 kõrgkoolis tegevusjuhendajate juhtiv-õpetaja. Ühes aastas on tema õppetöö koormus umbes 500 akadeemilist tundi. Maiken õpetab kutseõppes suhtlemise aluseid, arengupsühholoogiat, kliendi seisundi terviklikku hindamist ja dokumenteerimist, erivajadusi, lapse arengu toetamist, meeskonnatööd, kriisipsühholoogiat ja lisaks on ta koolipoolne praktikajuhendaja tegevusjuhendajate õppekaval. Ta on stažeerinud Saksamaal ja Eestis erivajadustega isikute kogukonnateenusel.


    Maiken on osalenud paljudes arendusprojektides ja -programmides, e-kursuste, õppekavade, koolitusmaterjalide väljatöötamises ja koostamises. E-õppe kursuse «Ärevushäirete KKT“ kvaliteedimärgi sai ta 2014.aastal. Koolitajana on Maiken ennast täiendanud viimastel aastatel peamiselt pedagoogika ja hooldustöö alastel täienduskoolitustel.


    Aastast 2022 koolitab Maiken kogemusnõustajaid. Tema teemad on grupi- ja kriisitöömeetodid, eneserefleksioon ja praktika juhendamine.

    Ene Mattus
    Ene Mattus on omandanud Tartu Meditsiinikoolis ravi erialal velskri kutse (1994. a) ja rakendusliku kõrghariduse Tartu Tervishoiu... Loe veel

    Ene Mattus


    Ene Mattus on omandanud Tartu Meditsiinikoolis ravi erialal velskri kutse (1994. a) ja rakendusliku kõrghariduse Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õenduse erialal (2001. a), samas läbinud ka spetsialisti õppe laste- ja noorte vaimse tervise õenduse suunal (2015. a). Ta omab Kutsekoja poolt välja antud tervisedendaja kutset, tase IV (2009. a) ja tase VI (2019. a). Lisaks on ta läbinud instruktorikursuse Kaitseliidu Koolis ja on SA Tartu Kiirabi litsenseeritud esmaabiõpetaja aastast 2012.


    Ene omab pikaajalist töökogemust nii erakorralise meditsiini (25 a.) kui ka tervisedenduse (17 a.) valdkonnas. Lektorina, esmaabi ja tervisedenduse teemadel on ta aktiivselt tegev alates aastast 2012. 2018. aastal valiti Põlvamaa aasta koolitajaks. Samuti on ta Võru- ja Põlvamaa koolitajate klubi liige ning osaleb jooksvalt nii erialastel kui ka täiskasvanute koolitajate täiendkoolitustel.

    Kaido Voogla
    Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna... Loe veel

    Kaido Voogla


    Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna Kiirabisse parameedikuna, kus liikus edasi erinevatel ametipositsioonidel nagu vahetuse välijuht, operatiivjuht ja vajadusel II või III liikme asendus brigaadi koosseisus. Lisaks on ta kaasa tegev Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses erinevate vahendite, aparatuuri ja ergonoomika koolitamistel. Alates 2009. aastast viib Kaido läbi ergonoomika koolitusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli erakorralise meditsiin tehnikutele ja hooldustöötajatele ning paljudele teistele koostööpartneritele. Andragoogilise pädevuse on Kaido saavutanud just läbi pika koolitamiskogemuse. Ta töötab 2013. aastast ka Mediq Eesti OÜs tootejuhina invaabivahendite alal, kus tema spetsiifika on erinevad invatooted. Ta on ennast täiendanud Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, koolitustel Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Taanis. Viimase aasta jooksul on Kaido läbinud e-õppena koolituse «Apollo projekt».

    Helle Känd
    Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom).... Loe veel

    Helle Känd


    Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom). Koolitamisega alustas Helle noore arstina – tervise, esmaabi ja vanemlust toetavate teemadega. Eriti tunnustatud ja soovitud on Helle intellektipuudega inimeste ja lapse vaimse tervise teemadel koolitama, mida ta on teinud üle Eesti erinevates asutustes. Aastatel 2005-2007 läbis Helle rahvusvahelise täiskasvanute koolitajate kursuse.


    Tema valdkondade iseloomustamisel võib öelda, et need on teemad, mis tagavad heaolu, turvalisuse, mõistmise ja väärika elukvaliteedi. Teda võib pidada elukaare loojaks intellektipuudega inimestele (lasteaed, kool, küla, kutseõpe, rehabilitatsioon ja teised toetavad teenused). Helle on Tartu Maarja Tugikeskuse juhataja/lastearst/perearst.


    Helle ütleb enda kohta, et ta on sariõppija, aga ka praktik. Ta januneb uute kogemuste ja oskuste järele, kuid eelistab osaleda koolitustel välismaal. Tema harjumus otsida kogemusi Euroopast sai alguse, kui Eestis veel vajalikku kogemust ei olnud. Viimastel aastatel on Helle täiendanud end peamiselt veebikoolituste alal, kuna peab neid mugavaks ja kättesaadavaks suuremale hulgale inimestele. Sealjuures nendib ta, et inimlik kontakt on järjest olulisem.

    Я хочу получить предложения по обучению

    Введите адрес электронной почты и получайте лучшие предложения