Kogemusnõustaja baaskoolitus

22.10-22.04

Tartu

Valmistada ette kogemusnõustaja, kes pakub sarnase kogemusega inimesele kogemuspõhist emotsionaalset-, sotsiaalset- ja/ või praktilist tuge.

 

Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur (HAKA) hindas detsembris 2023 antud õppekava ning meile omistati selle põhjal kvaliteedimärgis! See kvaliteedimärk kinnitab, et meie pakutav õpe on aja- ja asjakohane ning õppijakeskne, koolitajad on eriala asjatundjad ning arendavad pidevalt ka oma õpetamisoskusi.

Целевая группа

Inimesed, kes on läbinud isikliku taastumisloo ning soovivad tööle asuda kogemusnõustajana. 

Содержание курса

  • Ravi-, rehabilitatsiooni- ja toetavate teenuste süsteem ja olemus 4 tundi
  • Sissejuhatus kogemusnõustamisse 2,5 tundi 
  • Nõustamise alused, nõustamiseetika 5,5 tundi  
  • Nõustaja eneseteadlikkus, eneserefleksiooni alused 8 tundi  
  • Isikliku taastumiskogemuse analüüs 12 tundi  
  • Esmased nõustamisoskused ja -tehnikad 33 tundi  
  • Baasteadmised ja -oskused kriisitöös 15 tundi 
  • Baasteadmised ja -oskused grupitöös 15 tundi  
  • Praktika teenuseosutaja juhendamisel 30 tundi 
  • Praktika juhendamine koolitaja poolt (individuaalselt ja/või grupis) 26 tundi
  • Iseseisev töö õppekirjandusega, taastumisloo kirjalik läbitöötamine, praktikajuhtumi analüüs ja eneserefleksioon kokku 38 tundi 
  • Lõputöö 8 tundi

Дополнительная информация

Iseseisva tööna (38 tundi) vormistab õppija lõputöö, mis sisaldab nõuetekohaselt vormistatud kirjalikku struktureeritud isikliku taastumisloo analüüsi, praktikajuhtumi analüüsi ja loetud kirjanduse refleksiooni. Koolituse hind sisaldab tasu juhendatud praktika eest praktikaasutusele, koolitusmaterjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus. Koolitus toimub 1 kuni maksimaalselt 3 korda nädalas.

Koolitusele kandideerimine:

  1. koolitusele kandideerimiseks tuleb hiljemalt 04.10.2024 (k.a.) kuupäevaks esitada motivatsioonikiri (kuni üks A4 lehekülg), milles on kirjeldatud osaleja elumuutev kogemus (valdkond), taastumisprotsess ning lisatud põhjendus, miks on selle koolituse läbimine oluline. Soovi korral võib lisada soovituskirja ja/või CV. Kandideerimisdokumendid palume saata koolitusjuhile Kerttu Tammerile, e-post kerttu.tammeri@luwi.ee.
  2. lisaks saadetakse kandideerijale pärast koolitusele registreerumist ankeet, mis tuleb täidetult esitada koolitusjuhile. Ankeedis tuleb märkida nõustamisvaldkond, millega kandideerija plaanib tulevikus tööle hakata, hinnata oma olemasolevaid oskusi ja teadmisi kogemusnõustaja tööks ning taastumise taset.
  3. 08.10-11.10.2024 toimub grupiintervjuu veebikeskkonnas Zoom. Individuaalselt ei intervjueerita. Hiljemalt 14.10.2024 saadetakse osalejatele individuaalselt otsus koolitusele pääsemise kohta. Koolitusele registreerimine ei kindlusta kohta koolitusel.

Kogemusnõustaja koolitusele kandideerimise protsessi eesmärk on välja selgitada koolitusele soovija positiivne hoiak taastumisprotsessidele, piisav motiveerituse ja taastumise tase, mis võimaldaks kasutada õppija taastumislugu selliselt, et see oleks abistav, mitte kahjustav.

Koolitusele pääsemise otsuse tegemisel lähtume kandideerija esitatud motivatsioonikirjast, ankeedist ja grupiintervjuu tulemustest. Täpsem info kandideerimise protsessi kohta saadetakse igale kandideerijale eraldi.

Koolituse eest saab tasuda ka osade kaupa maksegraafiku alusel. Täpsemat infot saab kliendihaldurilt.

  • Адрес: Kastani 39, Tiigi 61b (I korrus), Veebikeskkonnas Zoom, Tartu
  • Длительность: 197 tundi
  • Sisaldab: 103 tundi auditoorset, 56 tundi praktilist ja 38 tundi iseseisvat tööd
  • Стоимость: 1750.00 € + km

Учебный центр Luwi является партнёром карты обучения Эстонской Кассы по безработице

 

Перед регистрацией на курс обязательно ознакомьтесь с учебной программой
(найдёте во введении к содержанию курса) и организацией обучения.

Изучая учебную программу, обратите внимание на то, соблюдены ли необходимые условия для начала обучения и соответствует ли учебная программа Вашим ожиданиям и пожеланиям. Если у Вас возникли вопросы по учебной программе или Вы чувствуете, что педагог должен учесть какие-то Ваши особые пожелания, обязательно свяжитесь с нами! Контакты найдёте здесь👇


Küsimused ja lisainfo:

Katrin Esser

Ассистент курсов (Таллинн)

5377 0477
katrin.esser@luwi.ee

Anu Redi

Менеджер по работе с клиентами (курсы на эстонском языке)

5081 737
anu.redi@luwi.ee

Julia Kašina
Julia Kašina

Менеджер по обучению (курсы на русском языке)

5167 853

Gerli Sonne
Gerli Sonne

Руководитель развития курсов (в отпуске по уходу за ребёнком)

 

Kerttu Tammeri

Менеджер по обучению (Тарту)

5183502

kerttu.tammeri@luwi.ee

Kati Välbe
Kati Välbe

Руководитель проекта

5183502

hanked@luwi.ee

Для регистрации нажмите кнопку «Регистрация» в правом верхнем углу страницы и введите свои данные.
Luwi OÜ успешно прошла пороговую оценку качества Эстонского агентства по качеству высшего и профессионального образования.


Koolitajad:

Leelo Saar
Leelo Saar omandas 2013. aastal bakalaureusekraadi ajakirjanduse ja suhtekorralduse erialal. Ta omab Personalijuht, tase 6 kutsetunnistust.... Loe veel

Leelo Saar


Leelo Saar omandas 2013. aastal bakalaureusekraadi ajakirjanduse ja suhtekorralduse erialal. Ta omab Personalijuht, tase 6 kutsetunnistust. Koolitajana on ta töötanud alates aastast 2015 peamiselt personalitöö kursuste raames. Igapäevaelus on ta personalitöö praktik ja töötab personalijuhina 100+ töötajaga IT valdkonna ettevõttes, rahvusvahelises meeskonnas. (Eestis 100+, USA 200+ töötajat)


Leelo on läbinud Täiskasvanute koolitaja koolituse ning Kogemusnõustaja baaskoolituse. Erialaselt täiendab ta end enim personalivaldkonnas. Leelo kuulub nii Personalijuhtimise ühingusse kui ka Eesti HR Seltsi, kus ta on väikestviisi Lõuna-Eesti regiooni keeltekohviku idee eestvedaja ja seltsi vabatahtlik. 


Ennast iseloomustades meeldib Leelole mõtteviis: «Ole ise see muutus, mida näha soovid!»

Ülle Lepik
Ülle Lepik on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia erialal. Lisaks on täiendanud end kutsenõustamise, kognitiiv-käitumisteraapia,... Loe veel

Ülle Lepik


Ülle Lepik on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia erialal. Lisaks on täiendanud end kutsenõustamise, kognitiiv-käitumisteraapia, psühhoanalüütilise psühhoteraapia ja  psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni  erialadel. Alates 1996. a on osalenud erinevates Eesti sotsiaal- ja rehabilitatsiooniteenuste arengu projektides, s.h. PITRA 1, PITRA 2, «Rehabilitatsioonimeeskondade koolituse metoodilise baasi, juhiste ja töövahendite väljatöötamine ning rehabilitatsioonimeeskondade koolitamine.»


Ta on täiendanud end koolitajana 2009. a Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis täienduskoolitusprogrammis «Rehabilitatsioonimeeskondade spetsialistide koolitajate koolitus» ja rehabilitatsiooni erialal 2015. a  Tartu Ülikoolis «Sotsiaalse rehabilitatsiooni protsessi» koolitusel. On täiendanud teadmisi  ja oskusi rehabilitatsiooni valdkonnas 2022. a Tartu Tervise Kõrgkoolis koolitusel «RFK ja selle kasutamise taastusravis ja rehabilitatsioonivaldkonnas.»


Ta on psühholoog, koolitaja, psühhoanalüütilise psühhoteraapia laste psühhoterapeut. Hetkel töötab Ülle E.G.U. Erapraksises psühholoogina ja osaleb erinevates koolitusprojektides. Tänu pikale koolitamiskogemusele on ta omandanud täiskasvanute koolitamiseks vajaliku pädevuse. Alates 1988. aastast on ta pidevalt viinud läbi täiendkoolitusi erivajadusega inimestega töötavatele spetsialistidele ja erivajadusega inimestele taastumise, sotsiaalsete oskuste ja sotsiaalse rehabilitatsiooni alal.

Maiken Jaanisk
Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt... Loe veel

Maiken Jaanisk


Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt hooldustöötajaks (kutse tase 4). Aastal 2015 omandas ta täiskasvanute koolitaja kutse tase 6. Aastast 2000 on Maiken olnud aktiivne koolitaja meeskonnatöö, suhtlemise-, arengu- ja kriisipsühholoogia, kliinilise psühholoogia, geriaatria ja erivajadustega inimeste toetamise teemadel. Aastaid on ta olnud psühholoog-nõustaja töötukassa klientidele. Nõustamise teemad: igapäevaelu, suhete ja vaimse tervise probleemid, tööalane läbipõlemine, kriisinõustamine ja traumaga toimetulek, eneseanalüüs ja alateadvuse roll meie käitumisele.


Psühholoogina alustas Maiken tööd 2002. aastal Tartu Vanglas. Aastast 2004 on ta Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis psühholoogia õppejõud. Aastatel 2007-2019 oli ta kõrgkoolis kvaliteedijuht. Maiken on aastast 2019 kõrgkoolis tegevusjuhendajate juhtiv-õpetaja. Ühes aastas on tema õppetöö koormus umbes 500 akadeemilist tundi. Maiken õpetab kutseõppes suhtlemise aluseid, arengupsühholoogiat, kliendi seisundi terviklikku hindamist ja dokumenteerimist, erivajadusi, lapse arengu toetamist, meeskonnatööd, kriisipsühholoogiat ja lisaks on ta koolipoolne praktikajuhendaja tegevusjuhendajate õppekaval. Ta on stažeerinud Saksamaal ja Eestis erivajadustega isikute kogukonnateenusel.


Maiken on osalenud paljudes arendusprojektides ja -programmides, e-kursuste, õppekavade, koolitusmaterjalide väljatöötamises ja koostamises. E-õppe kursuse «Ärevushäirete KKT“ kvaliteedimärgi sai ta 2014.aastal. Koolitajana on Maiken ennast täiendanud viimastel aastatel peamiselt pedagoogika ja hooldustöö alastel täienduskoolitustel.


Aastast 2022 koolitab Maiken kogemusnõustajaid. Tema teemad on grupi- ja kriisitöömeetodid, eneserefleksioon ja praktika juhendamine.

Katrin Hauk
Katrin Hauk on omandanud Tartu Ülikoolis psühholoogia magistrikraadi 1980. aastal. Aastal 2012 lõpetas ta Eesti Holistilise Teraapia... Loe veel

Katrin Hauk


Katrin Hauk on omandanud Tartu Ülikoolis psühholoogia magistrikraadi 1980. aastal. Aastal 2012 lõpetas ta Eesti Holistilise Teraapia Instituudi holistilise regressiooni terapeudi eriala. Ta on omandanud täiskasvanute koolitaja, tase 6. Hetkel on kutse taastõendamata. Katrin on diplomeeritud psühholoog-pedagoog.


Katrini kogemus koolitaja ja suhtlemistreenerina ulatub 40 aasta taha. Nõustajana on Katrin tegutsenud üle 20 aasta nii Tartus kui ka teistes maakondades. Lisaks nõustamisele valdab ta lahenduskeskset teraapiat ja kognitiivse teraapia meetodeid.


Ta on töötanud Töötukassa kutsenõustaja-psühholoogina, Juhtimise Kõrgema kooli suhtlemistreenerina, Sisekaitse Akadeemias suhtlemispsühholoogia õppejõuna. Alates 2003. aastast tegutseb ta iseseisva ettevõtjana. 


Katrin hoiab end uuendustega kursis peamiselt internetimaterjalide ja erialakirjanduse vahendusel. Ta töötab nii eesti kui vene keeles, vajadusel ka inglise keeles. Klientide seas on olnud inimesi vanuses 19-70 a. 


Katrin ütleb, et on oma klientidele tänulik, sest nendega töötades õpib alati ka ise midagi.

Я хочу получить предложения по обучению

Введите адрес электронной почты и получайте лучшие предложения