Kevade-eri! Käelised tegevused eelkooliealistele lastele

17.04

Tallinn

Loovalt mõtlevad inimesed suudavat uut luua. Selleks, et seda suuta, tuleb loovust arendada juba lapseeas.

Sihtgrupp

Lapsehoidjad, lastega töötavad inimesed.

Kursuse sisu

 • loovus;
 • käelised tegevused – kunstitegevuse liigid: joonistamine, maalimine, voolimine, meisterdamine;
 • loov mõtlemine – julgustamine, ergutamine, küsimuste esitamine.

Muu info

Koolitus keskendub kevade- ja emadepäevatemaatikale. Koolituse käigus valmivad: 

 1. Isekõvanevast voolimismassist kingitus sissepressitud mustriga. Erinevad võimalused savile struktuurse pinna loomiseks. (Voolimimass, voolimisalus, rull, joogikõrs; trükkimiseks ja jäljendite vajutamiseks erinevad vahendid, materjalid.)
 2. Trükitehnikad: guašši- ja  habeajamisvahuga trükk, templid. (Akvarellipaber, vaht, toiduvärvid, alus, joonlaud; guaššid.)
 3. Käsitööpaberist (kiudpaberist) vitraaž. (Kiudpaber, PVA, pintsel, liimi jaoks alus, kile, vajadusel pilt või šabloon.)
 4. Salvrättide kasutamine laste kunstitegevustes kleepetööks, meisterdamiseks, dekoreerimiseks. Lilled kingituseks. (Salvrätid, grilltikud, kuumaliimi püstol, lilleteip.)
 5. Taaskasutus lillevaas e. dekupaažiga kaunistatud klaaspurk. (Purk, PVA, pehme pintsel, valge värv, pildiga salvrätid.)
 6. Taaskasutus lillepotiümbris kipsisidemest ja kohupiimakreemitopsist. (tops, kipsiside, värv)
 7. Volditud kinkekarp. (Paber, auguraud, pael/nöör.)
 8. Ideede vahetus. 
 9. Kaartide ideed (Muffinivormide kasutamine, liivakaardid, pitspaber, volditud tulbid, lõigatud roos, pärjaks, kingituseks jm.)

Koolituse hind sisaldab paljundatud materjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus.

 • Kellaaeg: 10.00-15.30
 • Asukoht: Pärnu mnt 67A (IX korrus), Tallinn
 • Kestvus: 6 tundi
 • Hind: 95.00 € + km

Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.


Küsimused ja lisainfo:

Anu Redi

Kliendihaldur (Tartu)

5081 737
anu.redi@luwi.ee

 

Katrin Esser

Koolituste assistent (Tallinn)

5377 0477
katrin.esser@luwi.ee

Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

 


Koolitajad:

Tiina Kaljumäe
Tiina Kaljumäe on pikaajalise töökogemusega lasteaiaõpetaja, kelle põhitöökohaks on Ülenurme lasteaed.  Ta töötab projektõppe... Loe veel

Tiina Kaljumäe


Tiina Kaljumäe on pikaajalise töökogemusega lasteaiaõpetaja, kelle põhitöökohaks on Ülenurme lasteaed.  Ta töötab projektõppe ja lapsest lähtuva õpikäsitluse meetodeid  rakendavas rühmas. On lõpetanud Tartu Ülikooli Õpetajate Seminari koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala, täiendanud ennast järjepidevalt TÜ Täienduskoolitustel (nt “Koostöise õppimise, mõtlemise ja reflekteerimise toetamine motiveeriva ja tähendusliku arutelu kaudu õppe- ja kasvatustöös“, “Projektõpe nüüdisaegse õpikäsitluse rakendamiseks koolieelses lasteasutuses“), TAI, Hea Alguse, ELAL-I koolitustel ja erinevatel haridusteemalistel konverentsidel (viimati “Õpetaja- lapse päeva disainer“, “Väärtustades lapsepõlve“, “Alusharidus-alus haridusele“). Pidev enesetäiendamine alushariduse valdkonnas ja pikaajaline töökogemus on täiskasvanute koolitamisel koolitaja tugevuseks, sest isiklikku kogemuse jagamine aitab õppijatel luua seoseid isikliku kogemuse ja õpitava eriala vahel.


Eesti Lasteaednike Liidu, Eesti Reggio Ühingu ja Eesti Haridustöötajate Ametiühingu liige.


Koolitajana teinud koostööd alates 2007 aastast koolitusfirmaga Reiting, OÜ LuWi ja Tartu Rahvaülikool. Viimasel ajal koolitanud LuWi-s lapsehoidjaid ja  lastega töötavaid inimesi erinevatel lastega seotud teemadel.  Osalenud lapsehoidjatele  kutset andvas hindamiskomisjonis (Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon).


Inimese, õpetaja ja koolitajana hindab kõrgelt elukestva õppe põhimõtteid, avatust ja uudishimu uute asjade õppimisel ning praktiliste kogemuste jagamist. Hobina tegeleb aianduse, õmblemise, keraamika ja käsitööga.

Soovin saada koolituspakkumisi

Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad koolituspakkumised meilile

Mida kliendid meist arvavad?

Mailika Rist"Tugiisiku
koolitus"
jaanuar-mai
2021

Sain Luwi koolituse kohta infot oma KOV-st tööandja käest ja Facebooki-st. Meeldis, et koolitust sai läbida Zoomi keskkonna vahendusel. Palju uut ja huvitavat informatsiooni sain. Teiste lektorite kogemuste jagamine andis meelekindlust. Minu grupis olid sõbralikud ja abivalmid kaasõpilased.