Koolituse eesmärk on valmistada ette kogemusnõustaja, kes pakub sarnase kogemusega inimesele kogemuspõhist emotsionaalset-, sotsiaalset- ja/ või praktilist tuge.
Sihtgrupp
Inimesed, kes soovivad tööle asuda kogemusnõustajana.
Kursuse sisu
- Ravi-, rehabilitatsiooni- ja toetavate teenuste süsteem ja olemus 4 tundi
- Sissejuhatus kogemusnõustamisse 2,5 tundi
- Nõustamise alused, nõustamiseetika 5,5 tundi
- Nõustaja eneseteadlikkus, eneserefleksiooni alused 8 tundi
- Isikliku taastumiskogemuse analüüs 12 tundi
- Esmased nõustamisoskused ja -tehnikad 33 tundi
- Baasteadmised ja -oskused kriisitöös 15 tundi
- Baasteadmised ja -oskused grupitöös 15 tundi
- Praktika teenuseosutaja juhendamisel 30 tundi
- Praktika juhendamine koolitaja poolt (individuaalselt ja/või grupis) 26 tundi
- Iseseisev töö õppekirjandusega, taastumisloo kirjalik läbitöötamine, praktikapäeviku täitmine ja eneserefleksioon 38 tundi
- Lõputöö 8 tundi
Muu info
Iseseisva tööna (38 tundi) vormistab õppija kirjaliku struktureeritud eneserefleksiooni ja klienditöö analüüsi (praktikast). Koolituse hind sisaldab tasu juhendatud praktika eest praktikaasutusele, paljundatud materjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus. Koolitus toimub 2 kuni 3 korda nädalas.
Koolitusele kandideerimine:
- koolitusele kandideerimiseks tuleb hiljemalt 06.09.2022 (k.a.) kuupäevaks esitada motivatsioonikiri (maksimaalselt 1 lehekülg), kus on kirjeldatud osaleja läbitud kogemust (valdkond) ning taastumisprotsessi ning põhjendust, miks on selle koolituse läbimine oluline. Soovi korral võib lisada soovituskirja ja/või CV Motivatsioonikiri palun saata koolitusjuht Gerli Sonne, e-post gerli@luwi.ee
- 12.09.2022 toimub grupiintervjuu, veebikeskkonnas Zoom. Individuaalselt ei intervjuuerita. Hiljemalt 16.09.2022 saadetakse osalejatele individuaalselt otsus koolitusele pääsemise või mitte pääsemise kohta. Koolitusele registreerimine ei kindlusta kohta koolitusel.
Täpsem info edastatakse igale kandideerijale eraldi.
- Kestvus: 197 tundi
- Sisaldab: 103 tundi auditoorset, 56 tundi praktilist ja 38 tundi iseseisvat tööd
- Hind: 1890.00 € + km
Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Küsimused ja lisainfo:
Julia Kašina
Koolitusjuht (venekeelsed koolitused)
5167 853
Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.
Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.
Koolitajad:
Maiken Jaanisk
(MSc, psühholoogia) on õppinud ämmaemandust, psühholoogiat, sotsiaaltööd ja hooldustööd. Aastast 2000 aktiivne koolitaja meeskonnatöö,...
Loe veelMaiken Jaanisk
(MSc, psühholoogia) on õppinud ämmaemandust, psühholoogiat, sotsiaaltööd ja hooldustööd. Aastast 2000 aktiivne koolitaja meeskonnatöö, suhtlemise-, arengu- ja kriisipsühholoogia, kliinilise psühholoogia, geriaatria ja erivajadustega inimeste toetamise teemadel. Psühholoogina alustas tööd Tartu Vanglas selle tegevuse alguses. Aastast 2004 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis psühholoogia õppejõud. Aastatel 2007-2019 Tervishoiu Kõrgkoolis kvaliteedijuht. Aastast 2017 omab hooldustöötaja kutsetunnistust, tase 4. Aastast 2019 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusjuhendajate juhtiv-õpetaja. Osalenud paljudes arendusprojektides ja programmides, e-kursuste, õppekavade, koolitusmaterjalide väljatöötamises ja koostamises. Üle 20 aasta aktiivne psühholoog-nõustaja. Nõustamise teemad on peamiselt: igapäevaelu probleemid, suhete ja vaimse tervise probleemid, kriisinõustamine ja traumaga toimetulek, eneseanalüüs ja alateadvuse roll meie käitumisele.
Sirli Peterson
Sirli Peterson õpib sotsioloogia doktorantuuris ning on lepinguline koolitaja koolituskeskuses Luwi lapsehoidjatele ja tugiisikuks...
Loe veelSirli Peterson
Sirli Peterson õpib sotsioloogia doktorantuuris ning on lepinguline koolitaja koolituskeskuses Luwi lapsehoidjatele ja tugiisikuks soovijatele. Aastatel 2001-2013 töötanud Tartu Linnavalitsuse sotsiaalabi osakonnas, millest 2006-2013 lastekaitseteenistuse juhatajana. Aastatel 2013-2018 SA Tartu Perekodu Käopesa juhatajana, seejärel aasta Sotsiaalkindlustusametis kohalike omavalitsuste nõustamisüksuse projektijuhina. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis 2001 sotsiaaltöö eriala, 2004. aastal omandanud sotsiaaltöö- ja sotsiaalpoliitika erialal magistrikraadi.
Triinu Pajuri
Triinu Pajuri lõpetas Tartu Ülikooli sotsiaalpedagoogika eriala 2003 aastal. Enne seda õppis ja töötas Soomes, Ravipedagoogilises...
Loe veelTriinu Pajuri
Triinu Pajuri lõpetas Tartu Ülikooli sotsiaalpedagoogika eriala 2003 aastal. Enne seda õppis ja töötas Soomes, Ravipedagoogilises Seminaris ja elas aasta erivajadustega lastele mõeldud kogukonnas Sylvia Koti. Eestisse tagasi tulles oli ta üheks Tallinna erivajadustega lastele mõeldud Mari Kooli asutajaks, kus töötas 3 aastat klassiõpetajana.
Tartu Maarja koolis töötas erivajadustega lastega kasvataja-, õpetaja- ja abiõpetajana. 7 aastat ja kuulus Maarja Küla sihtasutuse nõukogusse. Seejärel töötas täiskasvanud erivajadustega inimeste tegevusjuhendaja – eripedagoogina 6 aastat Tartu Maarja Tugikeskuses. Tugikeskuses töötades oli ka kvaliteedijuht asutusele EQUASS kvaliteedimärgi taotlemisel.3 aastat on ta töötanud parandusõppe õpetajana Tartu Waldorfgümnaasiumis.
Lisaks on Triinu Moreno Keskuses õppinud kovisiooni meetodeid. Oma töökogemustest erivajadustega inimestega on ta kirjutanud raamatu Eriline maailm (2018). Viimased kolm aastat on ta koolitanud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusjuhendajaid teemal “Aktiviseerivad ja teraapilised tegevused” ja Koolituskeskuses Luwi tugiisikuid ja tegevusjuhendajaid.
Katrin Hauk
(psühholoogiamagister Tartu Ülikool). Nõustajana olen tegutsenud üle 15 aasta nii Tartus kui ka teistes maakondades. Koolitaja...
Loe veelKatrin Hauk
(psühholoogiamagister Tartu Ülikool). Nõustajana olen tegutsenud üle 15 aasta nii Tartus kui ka teistes maakondades. Koolitaja ja suhtlemistreeneri kogemus ulatub 30 aasta taha. Valdan lisaks nõustamisele lahenduskeskset teraapiat, kognitiivse teraapia meetodeid, olen lõpetanud Eesti Holistilise Teraapia Instituudi holistilise regressiooni terapeudina. Töötanud Töötukassa kutsenõustaja-psühholoogina, Juhtimise Kõrgema kooli suhtlemistreenerina, Sisekaitse Akadeemias suhtlemispsühholoogia õppejõuna. Alates 2003 tegutsen iseseisva ettevõtjana. Töötan nii eesti kui venekeeles, vajadusel ka inglise keeles. Klientide seas on olnud inimesi vanuses 19-70 a. Olen oma klientidele tänulik, sest nendega töötades õpin alati ka ise midagi.