Imiku hoidmine

15.07

Tallinn

Kui soovid suurendada enda kindlustunnet pisikese ilmaime hoidmisel ning tagada tema tervis ja heaolu igapäeva elus, oled oodatud koolitusele "Imiku hoidmine".

Koolituse eesmärgiks on anda osalejale teadmised ja oskused imikuga tegelemiseks, tema toitmiseks ja arendamiseks.

Sihtgrupp

 • Lapsehoidjad, lasteaiaõpetajad, lasteaiaõpetaja abid ja assistendid
 • Värsked või tulevased lapsevanemad
 • Vanavanematele, asendusvanematele, hooldajatele ja teistele lähedastele, kes osalevad lapse hoidmisel
 • Kõigile, kes soovivad täiendada oma teadmisi imikute hoidmisest

Kursuse sisu

 • vastsündinu ja imiku hooldamine – käsitleme, kuidas igapäevaseid hooldustoiminguid – sh mähkmete vahetamist, vannitamist, riietamist ja magamapanekut.
 • vastsündinu ja imiku hügieeninõuded – tutvustame naha, silmade, kõrvade jms puhastamist. Õpime kuidas hoida õrna beebi nahka tervena, et vältida lööbeid ja infektsioone
 • imiku toitmine ja toidu valmistamine – sh rinnaga ja pudeliga toitmine.
 • imiku toitumise põhialused - põhjalik ülevaade imiku toitumise põhimõtetest ja vajadustest erinevatel vanuseetappidel. Tutvustame, millal ja kuidas alustada lisatoidu andmist, millised on tervislikud toiduvalikud ning kuidas tagada, et imik saaks kõik vajalikud toitained oma kasvamiseks ja arenguks.
 • imiku kehatemperatuuri mõõtmine, palavikus lapse hooldamine – õpime, kuidas õigesti mõõta imiku kehatemperatuuri ja milliseid meetodeid kasutada palaviku korral. Käsitleme palavikus lapse hooldamise põhimõtteid, sealhulgas vedeliku andmist, riietamist ja ravimeetodeid, et tagada lapse kiire taastumine ja heaolu.
 • lapsele turvalise keskkonna tagamine – kuidas luua ohutu keskkond ja vältida õnnetusi kodus ja väljaspool kodu. Räägime, millised on levinumad ohud ja kuidas neid ennetada.
 • lapse arendamiseks eale vastavate mänguasjade valimine ja arendavate tegeluste läbiviimine – praktilised näpunäited, millised mänguasjad ja tegevused on sobivad erinevates arenguetappides

Muu info

Koolituse hind sisaldab osalemist koolitusel, juhendamist, digitaalseid õppematerjale ning klassikoolituse korral kohvipause. Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse digitunnistus.

 • Kellaaeg: 10:00-15:15
 • Asukoht: Pärnu mnt 67A, Tallinn
 • Kestvus: 6 tundi
 • Hind: 98.36 € + km

Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

 

Enne koolitusele registreerimist, tutvu kindlasti koolituse õppekava (leiad koolituse sisututvustuse juurest) ja õppekorraldusega

Õppekava uurides pööra tähelepanu sellele, kas koolitusega alustamiseks nõutud tingimused on täidetud ning kas õppekava vastab Sinu ootustele ja soovidele. Kui Sul tekkis õppekava kohta mõni küsimus või tunned, et koolitaja peaks arvestama mõne Sinu erisooviga, siis võta meiega kindlasti ühendust! Kontaktid leiad siit👇

 

Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi

 


Küsimused ja lisainfo:

Anu Redi

Kliendihaldur 

5081 737
anu.redi@luwi.ee

 

Larissa Andrejeva

Kliendihaldur  (venekeelsed koolitused)

516 0115

larissa.andrejeva@luwi.ee

Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.


Koolitajad:

Juta Ernits
Erialalt olen lasteõde, õde – N05980 ( med töötajate registris). Lisaks koolitas UNICEF mind imetamisnõustajaks ja beebisõbraliku... Loe veel

Juta Ernits


Erialalt olen lasteõde, õde – N05980 ( med töötajate registris). Lisaks koolitas UNICEF mind imetamisnõustajaks ja beebisõbraliku Haigla hindajaks juba aastal 1994.


Lektorina (täiendkoolitused) aeg-ajalt astun ülesse Ülikooli Kliinikumis+ aastaid LUWIS . neid koostöid on veel olnud näit. Kõneravikeskusega, Tervishoiutöötajate Kutseliiduga,TÜK-is  viimati okt 2022 ja nüüd  kohe tulemas 5.04 .23 – “Rinnapiima bioloogilised kasutegurid lapsele. Rinnapiima koostise mõõtmine, toitmise individualiseerimine.“


Töökogemust lasteõena 39a 10 kuud. Selle aja sees juhtinud õendustööd, praktiliselt töötanud (lisaks HEA ALGUS projektis koolitatud ja töötanud kodukülastajana) organiseerinud koolitusi ja tegutsenud lektorina. 

Soovin saada koolituspakkumisi

Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad koolituspakkumised meilile

Mida kliendid meist arvavad?

Triinu Tsirna"Lapsehoidja
koolitus"
oktoober 2020-
veebruar 2021

Leidsin Luwi Koolituskeskuse kohta informatsiooni internetist, otsides Lapsehoidja koolitust. Lapsehoidja tase 5 koolitus, mille läbisin Luwi koolituskeskuses, oli väga inspireeriv ning teadmisi täiendav.
Eelmainitud koolituse läbisin eesmärgil saada kinnitust oma uue valitava eriala õigsuses. Kõikide koolituspäevade raames saadud info ja teadmised on niivõrd väärtuslikud ja kasulikud, et nende alusel Lapsehoidjana tööle asudes tunnen end enesekindla ja teadlikuna. Luwi koolituskeskuse poolt korraldatud õpe oli väga paindlik ning õppija huve võimalusel arvestav. Mulle väga meeldis, et koolituse kuupäevad olid täies mahus koolitusperioodi alguseks paika pandud ning see andis õppijale võimaluse oma aega planeerida ja vastavalt korraldada, et saaks igal koolitustel osaleda.
Koolitusel osalesin koos grupiga, mille liikmed olid väga sõbralikud, abivalmid ning toetavad. Sellise ühtse meeskonnana oli väga inspireeriv ja motiveeriv koos õppida. Oleme siiani jäänud oma grupiga suhtlema ning jagame teineteisega erialaseid muresid ja rõõme.
Lapsehoidja tase 5 koolitus andis mulle enesekindluse ja kinnituse, et olen õigel teel ja hea alustala, et lähitulevikus asuda tööle lasteaia õpetajana. Soovitan Luwi koolituskeskuse Lapsehoidja tase 5 koolitust kõigile, kuna saate parima väljaõppe oma ala spetsialistidelt. Tänaseks olen saanud praktiseerida oma teadmisi töötades asendajana lasteaias ning teen oma tööd suure hoole ja armastusega.