Valmistada ette hooldaja, kes toetaks ja abistaks abivajajat väärika elu korraldamisel ja võimalikult kõrge elukvaliteedi saavutamisele.
Koolituse läbinu on saanud vastavalt Sotsiaalhoolekande seadusele nõuetekohase ettevalmistuse, et osutada vahetult hooldustöötaja teenust. Lisaks on võimalik minna taotlema hooldustöötaja, tase 3 kutset.
Sihtgrupp
Koolitus on mõeldud osalejale, kes töötab hooldustöötajana hoolekande- või tervishoiuasutuses või on varasemalt töötanud hooldustöötajana vähemalt 4 kuud.
Kursuse sisu
- Hoolduse alused, sotisaal- ja tervishoiuteenuste korraldamine (4h)
- Hügieeni- ja ilutoimingute ning seksuaalkäitumise juhendamine (4h)
- Anatoomia, füsioloogia, patoloogia (6h)
- Töö erivajadustega inimestega (4h)
- Ergonoomika ja hooldusabivahendid (6h)
- Gerontoloogia ja eakate hooldus (4h)
- Arengupsühholoogia, inimese elukulg (4h)
- Suhtlemine (sh dementsusega inimesega), klienditeenindus (6h)
- Hooldustöötaja kutse-eetika ja kutse taotlemine (2h)
- Eneseanalüüs praktilise töökogemuse kohta (4h)
- Hooldus erinevate haiguste korral (12h)
- Majapidamistööde korraldamine (3h)
- Ravimiõpetuse alused (4h)
- Surija hooldus, surnu korrastamine (1h)
- Aktiviseerivad tegevused (4h)
- Toitumisõpetuse alused (4h)
- Toiduhügieen (6h)
- Töötervishoid (1h)
- Esmaabi (16h)
- Iseseisev töö (eneseanalüüsi koostamine) (8h)
Muu info
Koolitus on kokku 104 akadeemilist tundi, millest 82 tundi auditoorset õpet toimub veebis, 18 tundi praktilist õpet (16 tundi esmaabi praktikum ja 2 tundi ergonoomika ja hooldusabivahendid) Tallinnas koolituskeskuses ja 8 tundi iseseisvat tööd (eneseanalüüsi vormistamine praktilise töökogemuse kohta). Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi.
Koolitust viiakse läbi veebikeskkonnas Zoom. Koolitusel osalemiseks on vajalik arvuti, nutitelefoni või tahvli ja püsiva internetiühenduse olemasolu. 3 koolituspäeva (esmaabiandja väljaõppe ja ergonoomika) toimub klassis Luwi koolituskeskuses, aadressil Pärnu mante 67a, 9. korrus, Tallinn.
Koolituse läbimise järel on võimalik töökogemust omaval hooldustöötajal (töökogemuse pikkus pole määratud) minna taotlema hooldustöötaja kutset (tase 3). Kutse taotlemine pole kohustuslik.
Hooldustöötaja tase 3 kutse taotlemise eeltingimused kohta saab täpsemalt lugeda http://www.eswa.ee/index.php?go=kutsed-ht
Iseseisva tööna (8 tundi) vormistab koolitatav eneseanalüüsi praktilise töökogemuse kohta ja kaitseb selle koolituse viimasel päeval. Koolituse nõutekohaselt läbinutele väljastatakse digitunnistus, millele on kantud esmaabiandja väljaõppe ning toiduhügieeni läbimise aeg.
- Asukoht: Pärnu mnt 67A (IX korrus), Veebikeskkonnas Zoom, Veebis
- Kestvus: 104 tundi
- Sisaldab: 78 tundi auditoorsed tööd veebis, 18 tundi praktilist ja 8 tundi iseseisvat tööd
- Hind: 987.70 € + km
Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Enne koolitusele registreerimist, tutvu kindlasti koolituse õppekava (leiad koolituse sisututvustuse juurest) ja õppekorraldusega
Õppekava uurides pööra tähelepanu sellele, kas koolitusega alustamiseks nõutud tingimused on täidetud ning kas õppekava vastab Sinu ootustele ja soovidele. Kui Sul tekkis õppekava kohta mõni küsimus või tunned, et koolitaja peaks arvestama mõne Sinu erisooviga, siis võta meiega kindlasti ühendust! Kontaktid leiad siit👇
Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi
Küsimused ja lisainfo:
Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.
Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.
Koolitajad:
Angela Melikhova
Angela Melikhova Angela Melikhova, PhD, on praktiseeriv jurist, 6. taseme andragoog, 20-aastase kogemusega Eesti töö-, sotsiaal-...
Loe veelAngela Melikhova
Angela Melikhova Angela Melikhova, PhD, on praktiseeriv jurist, 6. taseme andragoog, 20-aastase kogemusega Eesti töö-, sotsiaal- ja ühinguõiguse spetsialist. Ta ühendab aktiivselt praktilist tegevust pedagoogilise ja teadusliku tööga paljudes Eesti kõrgkoolides. Külalislektorina koolitab alates 2002. aastast täiskasvanutele mõeldud erialastel täiendkoolitustel: ettevõtluse korraldamine ja ajamine, personalijuhtimine (tööõigus), sotsiaaltöötajate ettevalmistamise koolitused.
Iga-aastaselt Angela täiendab oma erialaseid oskusi, osaledes erinevatel koolitustel ja konverentsidel, n.o. sotsiaal-, juriidilised ning täiskasvanuhariduse erikoolitused, osaleb erinevates, sh rahvusvahelistes, projektides. Angela võtab osa Eesti venekeelsete andragoogide koostöövõrgustiku tööst, toetab professionaalset koostööd, nõustades ja koolitades kolleege nende ainevaldkonnas.
Анжела Мелихова, PhD, практикующий юрист, преподаватель взрослых (андрагог) 6 уровня, специалист в области трудового, социального и корпоративного права Эстонии с 20-летним стажем работы. Практическую деятельность активно совмещает с педагогической и научной работой в ряде высших учебных заведений Эстонии. В качестве приглашенного лектора, с 2002 года проводит обучение на курсах дополнительного профессионального обучения взрослых (организация и ведение бизнеса; управление персоналом (трудовое право); подготовка специалистов социальной сферы).
С тем, чтобы оставаться квалифицированным экспертом в своей области, ежегодно повышает свою профессиональную квалификацию, участвуя в профильном обучении (курсах, семинарах, конференциях) и различных (в том числе, международных) проектах по социально-правовой тематике и проблемам обучения взрослых; принимает участие в работе сети сотрудничества русскоязычных андрагогов Эстонии; поддерживает профессиональное сотрудничество, консультируя и обучая коллег в рамках своей предметной области.
Tiiu Reitav
Tiiu Reitav on töötanud 15 aastat kinnisvarahoolduse alal. Hariduselt omab loodusteaduse magistrikraadi, lisaks on tal kutsetunnistused...
Loe veelTiiu Reitav
Tiiu Reitav on töötanud 15 aastat kinnisvarahoolduse alal. Hariduselt omab loodusteaduse magistrikraadi, lisaks on tal kutsetunnistused puhastustööde juhi, maastikuehitaja, kinnisvara hooldusjuhi ja halduri erialal. Alates 30.04.2014 omab ettevõtet Tiiu puhastus, mis tegeleb kinnisvarahooldusega. Andragoogilise pädevuse on ta omandanud läbi pikaajalise kogemuse puhastusteenindajate koolitamise alal, lisaks on ta ka retsenseerinud mitmeid lõputöid ning osaleb kutseeksamite komisjonis.
Miks puhastamine? Ilu on alati hinnatud … ja kas puhas on ilus – muidugi!
Irina Soldatova
Irina Soldatova on lõpetanud kiitusega 1999. aastal Tallinna Meditsiinikooli sünnitusabi erialal ning omandanud kõrghariduse Tallinna...
Loe veelIrina Soldatova
Irina Soldatova on lõpetanud kiitusega 1999. aastal Tallinna Meditsiinikooli sünnitusabi erialal ning omandanud kõrghariduse Tallinna Kõrgema Rahvatervise Kõrgkoolis 2012. aastal. Alates 2008. aastast on ta Punase Risti esmaabikoolitaja. Oma teadmisi on ta täiendanud eripedagoogika valdkonnas Tallinna Ülikoolis 2012. aastal. Irina omab 25-aastast töökogemust meditsiinivaldkonnas ning 9-aastast koolitajatöö kogemust.
Irina on ka litsenseeritud toiduhügieeni koolitaja.
Ирина Солдатова с отличием окончила Таллиннскую медицинскую школу по специальности акушерство в 1999 году и получила высшее образование в Таллиннской высшей школе общественного здравоохранения в 2012 году. С 2008 года является лектором Красного Креста по оказанию первой помощи. В 2012 году усовершенствовала свои знания в области специальной педагогики в Таллиннском университете. Ирина имеет 25-летний опыт работы в медицинской сфере и 9-летний опыт работы тренером.
Ирина также является лицензированным преподавателем гигиены питания.
Heidi Naur-Šunkina
On lõpetanud 2015 Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hooldustöötaja eriala, seejärel astus sisse Tallinna Ülikooli, mille lõpetas...
Loe veelHeidi Naur-Šunkina
On lõpetanud 2015 Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hooldustöötaja eriala, seejärel astus sisse Tallinna Ülikooli, mille lõpetas 2019, kutsepedagoogi erialal. Omab haridusteaduste bakalaureuse kraadi, kutseõpetaja tase 6.
Alates 2012 töötab Ida-Tallinna Keskhaiglas ja 2016. aastast Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. On läbi viinud haiglas sisekoolitusi, osaleb erialastel koolitustel ja ümarlaudades jms.
2017 tunnustati Heidi Naur-Šunkinat ITK Aasta Hooldustöötaja tiitliga. 2020. aastal valiti Tallinna Aasta Kutseõpetaja laureaadiks ja Aasta Õpetaja (Eestimaa õpib ja tänab) kutseõpetaja kategooria nominendiks.
Nadežda Olaru
Töökogemus: üle 10 aasta olen teinud kunstiteraapia ja sotsiaaltöötaja tööd nii psüühiliste erivajadustega inimestega ...
Loe veelNadežda Olaru
Töökogemus: üle 10 aasta olen teinud kunstiteraapia ja sotsiaaltöötaja tööd nii psüühiliste erivajadustega inimestega (Tallinna Vaimse Tervise Keskus) kui ka erivajadustega lastega (AVE rehabilitatsioonikeskus).
Hetkel õpin Tallinna Ülikoolis kunstiteraapia magistriõppes.
Alates 2020. a. alustasin erapraksises “Loov Psühhoteraapia” (www.loovpsy.ee), eesmärgiga pakkuda kunstiteraapiat noorukitele
ja täiskvasvanutele. Läbi loovuse ja loomingulise tegevuse aitan avada saisemaailma, avastada oma ressursse ja liikuda edasi otsuste tegemise poole.
Elu inspiratsiooniks on loodus, laste mängulisus, jäätis ja animatsiooni filmid.
Более десяти лет работает психотерапевтом в методе арт-терапии.
Работала в Tallinna Vaimse Tervise Keskus и c детьми с особыми потребностями (AVE rehabilitatsioonikeskus).
На данный момент получает степень магистра по арт-терапии (Tallinna Ülikool).
С 2020 года открыла частную практику Loov Psühhoteraapia (www.loovpsy.ee), где принимаю подростков и взрослых.
Через творчество помогаю открыть свой внутренний мир, обнаружить свои ресурсы и двигаться дальше в сторону принятия решений.
Меня вдохновляют прогулки на природе, шалости моих детей, мороженое и анимэ.