Koolituse eesmärk on valmistada ette kogemusnõustaja, kes pakub sarnase kogemusega inimesele kogemuspõhist emotsionaalset-, sotsiaalset- ja/ või praktilist tuge.
Sihtgrupp
Inimesed, kes soovivad tööle asuda kogemusnõustajana.
Kursuse sisu
- Ravi-, rehabilitatsiooni- ja toetavate teenuste süsteem ja olemus 4 tundi
- Sissejuhatus kogemusnõustamisse 2,5 tundi
- Nõustamise alused, nõustamiseetika 5,5 tundi
- Nõustaja eneseteadlikkus, eneserefleksiooni alused 8 tundi
- Isikliku taastumiskogemuse analüüs 12 tundi
- Esmased nõustamisoskused ja -tehnikad 33 tundi
- Baasteadmised ja -oskused kriisitöös 15 tundi
- Baasteadmised ja -oskused grupitöös 15 tundi
- Praktika teenuseosutaja juhendamisel 30 tundi
- Praktika juhendamine koolitaja poolt (individuaalselt ja/või grupis) 26 tundi
- Iseseisev töö õppekirjandusega, taastumisloo kirjalik läbitöötamine, praktikapäeviku täitmine ja eneserefleksioon 38 tundi
- Lõputöö 8 tundi
Muu info
Iseseisva tööna (38 tundi) vormistab õppija kirjaliku struktureeritud eneserefleksiooni ja klienditöö analüüsi (praktikast). Koolituse hind sisaldab tasu juhendatud praktika eest praktikaasutusele, paljundatud materjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus. Koolitus toimub 2 kuni 3 korda nädalas.
Koolitusele kandideerimine:
- koolitusele kandideerimiseks tuleb hiljemalt 17.09.2023 (k.a.) kuupäevaks esitada motivatsioonikiri (maksimaalselt 1 lehekülg), kus on kirjeldatud osaleja läbitud kogemust (valdkond) ning taastumisprotsessi ning põhjendust, miks on selle koolituse läbimine oluline. Soovi korral võib lisada soovituskirja ja/või CV Motivatsioonikiri palun saata koolitusjuhile, kerttu.tammeri@luwi.ee.
- 20.09-22.09.2023 toimub grupiintervjuu veebikeskkonnas Zoom. Individuaalselt ei intervjueerita. 25.09.2023 saadetakse osalejatele individuaalselt otsus koolitusele pääsemise kohta. Koolitusele registreerimine ei kindlusta kohta koolitusel.
Täpsem info edastatakse igale kandideerijale eraldi.
- Asukoht: Pärnu mnt 67A, Tallinn
- Kestvus: 197 tundi
- Sisaldab: 103 tundi auditoorset, 56 tundi praktilist ja 38 tundi iseseisvat tööd
- Hind: 1690.00 € + km
Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Küsimused ja lisainfo:
Katrin Esser
Koolituste assistent (Tallinn)
5377 0477
katrin.esser@luwi.ee
Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.
Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.
Koolitajad:
Ingrid Tiido
Igapäevaselt töötan psühholoogina. Olen läbinud 2,5 aastase superviisori ja coachi väljaõppe (International Supervision and...
Loe veelIngrid Tiido
Igapäevaselt töötan psühholoogina. Olen läbinud 2,5 aastase superviisori ja coachi väljaõppe (International Supervision and Coaching Institute) ning oman rahvusvahelisele standardile ANSE vastava kvalifikatsiooni sertifikaati. 2016.a. õppisin perelepitajaks ning olen kutseline perelepitaja. Oman pikaaegset avaliku sektori töökogemust sotsiaalhoolekande valdkonnas. Kogemusnõustaja koolitajana olen mina refleksiooni ja supervisiooniusku- töös inimestega me ise olemegi tööriist ja et olla kliendi jaoks kasulik, olla ise tasakaalus- on meie, kui nõustaja vastutus.
Sirli Peterson
Sirli Peterson õpib sotsioloogia doktorantuuris ning on lepinguline koolitaja koolituskeskuses Luwi lapsehoidjatele ja tugiisikuks...
Loe veelSirli Peterson
Sirli Peterson õpib sotsioloogia doktorantuuris ning on lepinguline koolitaja koolituskeskuses Luwi lapsehoidjatele ja tugiisikuks soovijatele. Aastatel 2001-2013 töötanud Tartu Linnavalitsuse sotsiaalabi osakonnas, millest 2006-2013 lastekaitseteenistuse juhatajana. Aastatel 2013-2018 SA Tartu Perekodu Käopesa juhatajana, seejärel Sotsiaalkindlustusametis kohalike omavalitsuste nõustamisüksuse projektijuhina. Hetkel töötab Sirli Valgamaa Kutseõppekeskuses lapsehoiuteenuse juhtõpetajana. Täiskasvanute koolitamiseks vajaliku pädevuse on Sirli omandanud tänu oma pikale töökogemusele koolitaja ja õpetajana.
Haridus: Tartu Ülikool sotsiaaltöö bakalaureus (2001), sotsiaaltöö- ja sotsiaalpoliitika magister (2004).
Kaili Ploom-Zilmer
Kaili Ploom-Zilmer on tegelenud vaimse tervise probleemide ja psühholoogilise heaolu ning eneseteostuse alase nõustamisega üle 15....
Loe veelKaili Ploom-Zilmer
Kaili Ploom-Zilmer on tegelenud vaimse tervise probleemide ja psühholoogilise heaolu ning eneseteostuse alase nõustamisega üle 15. aasta. Ta omab psühholoogia alast haridust Tartu Ülikoolist ning töötab Tallinna Tugikeskuses Juks rehabilitatsiooni osakonnas osakonna juhina ja psühholoogina. Kailil on nõustamiskogemus nii psüühiliste probleemide-, hariduspsühholoogia-, karjäärplaneerimise- kui sõltuvusnõustamise valdkonnas. Kaili aitab psühholoogina aktiveerida ressursse toimetulekuks stressiga, elukriisidega kui ka igapäevaprobleemidega, et realiseerida oma potentsiaali ning leida suuremat psüühilist heaolu. Kaili tegeleb ka koolitustegevusega, edasi andes oma teadmisi ja kogemust psüühiliste probleemidega inimestega töötamise valdkonnas. Täiskasvanute koolitamiseks vajaliku pädevuse on Kaili saavutanud läbi pikaajalise koolitamiskogemuse.
Ene Vinter-van Vierssen
Olen õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat. Tavatsen enda töö kirjeldamiseks öelda, et töötan inimestega – koolitan ja...
Loe veelEne Vinter-van Vierssen
Olen õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat. Tavatsen enda töö kirjeldamiseks öelda, et töötan inimestega – koolitan ja nõustan. Teen individuaalseid, rühma-, pere- ja sõltuvusnõustamisi. Nõustan lapsi, lapsi koos vanematega, ainult vanemaid, täiskasvanuid, paare ja peresid. Olen õppinud mitmeid nõustamis- ja teraapiavorme nagu motiveeriv intervjuu, lahenduskeskne teraapia, psühhodraama, loovmeetodid teraapias, coaching ja supervisioon, olen õppinud ja õpin süsteemset pereteraapiat. Kasutan tehnikaid, mis on tegevuslikud ehk ehk ei kasuta ainult rääkimist vaid pakun paljusid loovmeetodeid ja kliendile võimalust nõustamisruumis juba katsetada, kogeda muutust või uut . Õpinguteks olen valinud parimaid õpetajaid Eestist ja välismaalt. Oma professionaalsuse jaoks käin ise järjepidevalt supervisioonis (tööalasel nõustamisel) ja eneseteraapia, et arutada omi tööviise ja hoolitseda professionaalse tervise eest. Iga aasta täiendan end, praegu pereteraapia alal. Töö keelteks on eesti, vene ja inglise keel.