Koolituse tulemusel saavad osalejad põhiteadmised dementsusest, sealhulgas selle tekkepõhjustest ja raskusastmetest. Koolituse käigus omandavad õppijad suhtlemisvõtted ja -strateegiad, mis aitavad parandada suhtlust dementsusega inimestega, tõstes seeläbi nende elukvaliteeti. Lisaks pannakse rõhku vajadusele tegeleda abistajate enesehoiuga, et ennetada läbipõlemist. Osalejad on oodatud jagama oma kogemusi ja aktiivselt osalema koolitusel toimuvates aruteludes.
Täpsem info antud koolituse korralduse kohta on leitav allpool ("Muu info").
Sihtgrupp
Koolituse sihtgrupiks on eelkõige õendus- ja hooldustöötajad ning omastehooldajad, kes puutuvad kokku dementsusega inimestega. Samuti on koolitus avatud kõigile teistele huvilistele, kes tunnevad huvi dementsuse temaatika vastu ja soovivad oma teadmisi selles vallas täiendada.
Kursuse sisu
- Dementsus kui sündroom. Dementsuse peamised põhjused, faasid, nendega kaasnevate kognitiivsete ja füüsiliste võimete langus
- Kaasneda võivad probleemid ja seisundid: valu, depressioon, deliirium. Kaasnevad ohud (traumad, toitumisprobleemid, hooletusse jäämine, sotsiaalne isolatsioon)
- Käitumise iseärasuste ja probleemse käitumise analüüs suhtlustehnika valimisel. Olemasolevate oskuste säilitamine ja toetamine, erinevad tehnikad ja võtted, ROT, stimulatsioon, meenutustaktikad. Validatsioon kui meetod raske ja sügava dementsusega inimestega suhtlemisel.
- Läbipõlemise vältimine suheldes dementsusega inimestega.
Muu info
Koolituse hind sisaldab õppematerjale ning kohvipause. Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse digitunnistus, hiljemalt 10 tööpäeva jooksul.
Koolitajad

Janika Pael
Janika Pael on lõpetanud Tartu Ülikooli ning omab magistrikraadi terviseteadustes. Janika töötab Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis lektorina.... Loe veel