Osaliselt veebis! Hooldustöötaja, tase 3 koolitus koos esmaabiandja väljaõppe ja toiduhügieeni koolitusega

24.10-29.02

Tartu

Kaasaegne kiire elutempo on muutnud meie elustiili ja tinginud nõudluse uute ametite järele. Inimesed kolivad maalt linna või kodumaalt välismaale, erinevad põlvkonnad ei ela enam koos. Tänu sellele on aina rohkem üksikuid eakaid inimesi, kellel igapäevatoimingutes vahetevahel abi vaja. Ka puudega inimeste tugiisiku teenus on täna nõutud. Kui oled loomult empaatiline ja soovid inimesi aidata, võib olla hooldustöötaja eriala just Sinu kutsumus.

Kursusel antakse põhjalik teoreetiline ülevaade hooldustöötajale vajalikest oskustest. Lisaks läbitakse ka 80-tunnine tööpraktika hooldusasutuses.

 

Koolituse läbinu on saanud vastavalt Sotsiaalhoolekande seadusele nõuetekohase ettevalmistuse, et osutada vahetult hooldustöötaja teenust. 

Kursuse läbimise järel on võimalik minna taotlema hooldustöötaja kutset (tase 3). Kutset andev organisatsioon on Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (www.eswa.ee).

Sihtgrupp

Kõigile, kes soovivad hakata tegutsema hooldajana või kes puutuvad kokku omastehooldusega või kes soovivad täiendada oma teadmisi hooldustöö vallas.

Kursuse sisu

  • Hooldustöötaja kutse taotlemine (2h)
  • Hooldustöötaja kutse-eetika. Rahvatervise, terviseedenduse ja sotsiaaltervishoiu alused (4h)
  • Suhtlemine, klienditeenindus (6h)
  • Suhtlemine dementsussündroomiga inimestega (6h)
  • Esmaabi (16h)
  • Hoolduse alused, tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenused (6h)
  • Töötervishoid (2h)
  • Arengupsühholoogia (6h)
  • Gerontoloogia, eakate hooldus, geriaatria alused  (6h)
  • Anatoomia, füsioloogia ja patoloogia (16h)
  • Hooldus erinevate haiguste korral (16h)
  • Ergonoomika (6h)
  • Hooldusabivahendid (6h)
  • Hügieeni- ja ilutoimingud (6h)
  • Erivajadusega inimeste hooldus (6h)
  • Toitumisõpetuse alused (6h)
  • Ravimiõpetuse alused (4h)
  • Aktiviseerivad tegevused (8h)
  • Seksuaalkäitumise juhendamine (4h)
  • Kodumajandus ja korrastustööd (6h)
  • Praktika (80h)
  • Eneseanalüüs (2h)
  • Praktika kokkuvõte, enesehindamine (2h)
  • Toiduhügieen (6h)

    Muu info

    Hooldustöötaja tase 3 kutse taotlemise eeltingimused kohta saab täpsemalt lugeda http://www.eswa.ee/index.php?go=kutsed-ht

    Iseseisva tööna (16 tundi) vormistab koolitatav eneseanalüüsi vormi praktilise töökogemuse kohta ja kaitseb selle koolituse viimasel päeval.

    Koolituse hind sisaldab juhendatud praktikat, paljundatud materjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus koos esmaabiandja väljaõppega.

    Koolitus toimub tööpäevadel, kaks kuni kolm korda nädalas.

    • Kellaaeg: 9.30-16.30
    • Asukoht: Kastani 39, Tiigi 61b (I korrus), Veebikeskkonnas Zoom, Tartu
    • Kestvus: 244 tundi
    • Sisaldab: 228 tundi auditoorset õpet (sh 80 tundi praktikat) ja 16 tundi iseseisvat tööd
    • Hind: 1848.00 € + km

    Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.


    Küsimused ja lisainfo:

    Anu Redi

    Kliendihaldur (Tartu)

    5081 737
    anu.redi@luwi.ee

     

    Katrin Esser

    Koolituste assistent (Tallinn)

    5377 0477
    katrin.esser@luwi.ee

    Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

    Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

     


    Koolitajad:

    Maire Aruots
    Maire Aruots on lõpetanud Tartu Tervishoiukõrgkooli õenduse erialal ja vaimse tervise eriõppe erialal. Omab esmaabi koolitaja litsentsi.... Loe veel

    Maire Aruots


    Maire Aruots on lõpetanud Tartu Tervishoiukõrgkooli õenduse erialal ja vaimse tervise eriõppe erialal. Omab esmaabi koolitaja litsentsi. Maire on töötanud viimased 14 aastat Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis hoolduse erialal õppejõuna ning täiendanud end erinevatel erialastel täienduskoolitustel. Lisaks on Maire tegev ka koolitajana koolituskeskuses Luwi. Tema pikaajaline töökogemus täiskasvanute koolitajana annab tunnistust tema andragoogilisest pädevusest. 

    Tatjana Jušinski
    Tatjana Jušinski on lõpetanud Tartu Meditsiinikoolis õe põhikoolituse ning omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi õenduse pedagoogika... Loe veel

    Tatjana Jušinski


    Tatjana Jušinski on lõpetanud Tartu Meditsiinikoolis õe põhikoolituse ning omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi õenduse pedagoogika erialal. Tatjana töötab SA TÜ Kliinikumi südamekliiniku erakorralise kardioloogia osakonnas intensiivraviõena ning õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, lisaks esmaabikoolitajana erinevates koolitusasutustes. 2012 aastal omistati Tatjanale ka aasta õe tiitel (erakorralise kardioloogia osakond, õde).

    Tiiu Lepp
    Tiiu Lepp on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli, kus töötas ka 12 aastat õppejõuna. On olnud Tartu H.Masingu koolis ravivõimlemise... Loe veel

    Tiiu Lepp


    Tiiu Lepp on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli, kus töötas ka 12 aastat õppejõuna. On olnud Tartu H.Masingu koolis ravivõimlemise õpetaja ja füsioterapeut. Vahemikus 2000-2020 töötas ta Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia õppekaval õppejõuna ning koolitas teemadel nagu gerontoloogia ja geriaatria alused, igapäevaoskused, erivajadusega inimesed ja nende toimetulek, aktiveerivad tegevused. Tiiu on läbinud erinevaid täienduskoolitusi, sealhulgas ka andragoogika kursuse.

    Ene Mattus
    Ene Mattus on omandanud Tartu Meditsiinikoolis ravi erialal velskri kutse (1994. a) ja  rakendusliku kõrghariduse Tartu Tervishoiu... Loe veel

    Ene Mattus


    Ene Mattus on omandanud Tartu Meditsiinikoolis ravi erialal velskri kutse (1994. a) ja  rakendusliku kõrghariduse Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õenduse erialal (2001. a), samas läbinud ka spetsialisti õppe laste- ja noorte vaimse tervise õenduse suunal (2015. a). Ta omab Kutsekoja poolt välja antud tervisedendaja kutset, tase IV (2009. a) ja tase VI  (2019. a). Lisaks on ta läbinud instruktorikursuse Kaitseliidu Koolis ja on SA Tartu Kiirabi litsenseeritud esmaabiõpetaja aastast 2012.


    Ene omab pikaajalist töökogemust nii erakorralise meditsiini (25 a.) kui ka tervisedenduse (17 a.) valdkonnas. Lektorina, esmaabi ja tervisedenduse teemadel on ta aktiivselt tegev alates aastast 2012. 2018. aastal valiti Põlvamaa aasta koolitajaks. Samuti on ta Võru- ja Põlvamaa koolitajate klubi liige ning osaleb jooksvalt nii erialastel kui ka täiskasvanute koolitajate täiendkoolitustel.

    Kaido Voogla
    Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna... Loe veel

    Kaido Voogla


    Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna Kiirabisse parameedikuna, kus liikus edasi erinevatel ametipositsioonidel nagu vahetuse välijuht, operatiivjuht ja vajadusel II või III liikme asendus brigaadi koosseisus. Lisaks on ta kaasa tegev Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses erinevate vahendite, aparatuuri ja ergonoomika koolitamistel. Alates 2009. aastast viib Kaido läbi ergonoomika koolitusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli erakorralise meditsiin tehnikutele ja hooldustöötajatele ning paljudele teistele koostööpartneritele. Andragoogilise pädevuse on Kaido saavutanud just läbi pika koolitamiskogemuse. Ta töötab 2013. aastast ka Mediq Eesti OÜs tootejuhina invaabivahendite alal, kus tema spetsiifika on erinevad invatooted. Ta on ennast täiendanud Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, koolitustel Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Taanis. Viimase aasta jooksul on Kaido läbinud e-õppena koolituse “Apollo projekt”.

    Helle Känd
    Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom).... Loe veel

    Helle Känd


    Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom). Koolitamisega alustas Helle noore arstina – tervise, esmaabi ja vanemlust toetavate teemadega. Eriti tunnustatud ja soovitud on Helle intellektipuudega inimeste ja lapse vaimse tervise teemadel koolitama, mida ta on teinud üle Eesti erinevates asutustes. Aastatel 2005-2007 läbis Helle rahvusvahelise täiskasvanute koolitajate kursuse.


    Tema valdkondade iseloomustamisel võib öelda, et need on teemad, mis tagavad heaolu, turvalisuse, mõistmise ja väärika elukvaliteedi. Teda võib pidada elukaare loojaks intellektipuudega inimestele (lasteaed, kool, küla, kutseõpe, rehabilitatsioon ja teised toetavad teenused). Helle on Tartu Maarja Tugikeskuse juhataja/lastearst/perearst.


    Helle ütleb enda kohta, et ta on sariõppija, aga ka praktik. Ta januneb uute kogemuste ja oskuste järele, kuid eelistab osaleda koolitustel välismaal. Tema harjumus otsida kogemusi Euroopast sai alguse, kui Eestis veel vajalikku kogemust ei olnud. Viimastel aastatel on Helle täiendanud end peamiselt veebikoolituste alal, kuna peab neid mugavaks ja kättesaadavaks suuremale hulgale inimestele. Sealjuures nendib ta, et inimlik kontakt on järjest olulisem.

    Piret Simm-Pärle
    Piret on lõpetanud Tartu Ülikooli rahvatervise eriala (magistrikraad terviseteadustes) ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe eriala.... Loe veel

    Piret Simm-Pärle


    Piret on lõpetanud Tartu Ülikooli rahvatervise eriala (magistrikraad terviseteadustes) ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe eriala. Töötanud viimsed 20 aastat Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õppejõuna õpetades rahvatervist ja tervisedendust, sisehaige õendust ja õendus-hooldustoiminguid. Lisaks on töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumis radio- ja onkoteraapia osakonnas ning kardioloogia osakonnas. 

    Soovin saada koolituspakkumisi

    Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad koolituspakkumised meilile

    Mida kliendid meist arvavad?

    Auli"Autism ja ülitundlikkus
    keskkonna suhtes"
    juuni 2022

    Meie kodus on kasvamas autismispektri häirega ja ATH laps ning soovin öelda, et sellised koolitused on väga toetavad, julgustavad ja aitavad erinevates olukordades paremini mõista, suunata ja last aidata. Koolitus aitab tal paremini nii ennast kui trennis käivaid lapsi mõista. Alati ei peagi olema diagnoos, lastel võivad lihtsalt samuti nii head kui halvad päevad olla ja koolitusel mainitud juhendite abil saab nendega ilmselt aeg-ajalt paremini nö samale lainele.