Imiku hoidmine

20.09

Tartu

Kui soovid suurendada enda kindlustunnet pisikese ilmaime hoidmisel ning tagada tema tervis ja heaolu igapäeva elus, oled oodatud koolitusele "Imiku hoidmine".

Koolituse eesmärgiks on anda osalejale teadmised ja oskused imikuga tegelemiseks, tema toitmiseks ja arendamiseks.

Sihtgrupp

 • Lapsehoidjad, lasteaiaõpetajad, lasteaiaõpetaja abid ja assistendid
 • Värsked või tulevased lapsevanemad
 • Vanavanematele, asendusvanematele, hooldajatele ja teistele lähedastele, kes osalevad lapse hoidmisel
 • Kõigile, kes soovivad täiendada oma teadmisi imikute hoidmisest

Kursuse sisu

 • vastsündinu ja imiku hooldamine – käsitleme, kuidas igapäevaseid hooldustoiminguid – sh mähkmete vahetamist, vannitamist, riietamist ja magamapanekut.
 • vastsündinu ja imiku hügieeninõuded – tutvustame naha, silmade, kõrvade jms puhastamist. Õpime kuidas hoida õrna beebi nahka tervena, et vältida lööbeid ja infektsioone
 • imiku toitmine ja toidu valmistamine – sh rinnaga ja pudeliga toitmine.
 • imiku toitumise põhialused - põhjalik ülevaade imiku toitumise põhimõtetest ja vajadustest erinevatel vanuseetappidel. Tutvustame, millal ja kuidas alustada lisatoidu andmist, millised on tervislikud toiduvalikud ning kuidas tagada, et imik saaks kõik vajalikud toitained oma kasvamiseks ja arenguks.
 • imiku kehatemperatuuri mõõtmine, palavikus lapse hooldamine – õpime, kuidas õigesti mõõta imiku kehatemperatuuri ja milliseid meetodeid kasutada palaviku korral. Käsitleme palavikus lapse hooldamise põhimõtteid, sealhulgas vedeliku andmist, riietamist ja ravimeetodeid, et tagada lapse kiire taastumine ja heaolu.
 • lapsele turvalise keskkonna tagamine – kuidas luua ohutu keskkond ja vältida õnnetusi kodus ja väljaspool kodu. Räägime, millised on levinumad ohud ja kuidas neid ennetada.
 • lapse arendamiseks eale vastavate mänguasjade valimine ja arendavate tegeluste läbiviimine – praktilised näpunäited, millised mänguasjad ja tegevused on sobivad erinevates arenguetappides

Muu info

Koolituse hind sisaldab osalemist koolitusel, juhendamist, digitaalseid õppematerjale ning klassikoolituse korral kohvipause. Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse digitunnistus.

 • Kellaaeg: 9.30-14.45
 • Asukoht: Kastani 39, Tartu
 • Kestvus: 6 tundi
 • Hind: 98.36 € + km

Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

 

Enne koolitusele registreerimist, tutvu kindlasti koolituse õppekava (leiad koolituse sisututvustuse juurest) ja õppekorraldusega

Õppekava uurides pööra tähelepanu sellele, kas koolitusega alustamiseks nõutud tingimused on täidetud ning kas õppekava vastab Sinu ootustele ja soovidele. Kui Sul tekkis õppekava kohta mõni küsimus või tunned, et koolitaja peaks arvestama mõne Sinu erisooviga, siis võta meiega kindlasti ühendust! Kontaktid leiad siit👇

 

Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi

 


Küsimused ja lisainfo:

Anu Redi

Kliendihaldur 

5081 737
anu.redi@luwi.ee

 

Larissa Andrejeva

Kliendihaldur  (venekeelsed koolitused)

516 0115

larissa.andrejeva@luwi.ee

Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.


Koolitajad:

Juta Ernits
Erialalt olen lasteõde, õde – N05980 ( med töötajate registris). Lisaks koolitas UNICEF mind imetamisnõustajaks ja beebisõbraliku... Loe veel

Juta Ernits


Erialalt olen lasteõde, õde – N05980 ( med töötajate registris). Lisaks koolitas UNICEF mind imetamisnõustajaks ja beebisõbraliku Haigla hindajaks juba aastal 1994.


Lektorina (täiendkoolitused) aeg-ajalt astun ülesse Ülikooli Kliinikumis+ aastaid LUWIS . neid koostöid on veel olnud näit. Kõneravikeskusega, Tervishoiutöötajate Kutseliiduga,TÜK-is  viimati okt 2022 ja nüüd  kohe tulemas 5.04 .23 – “Rinnapiima bioloogilised kasutegurid lapsele. Rinnapiima koostise mõõtmine, toitmise individualiseerimine.“


Töökogemust lasteõena 39a 10 kuud. Selle aja sees juhtinud õendustööd, praktiliselt töötanud (lisaks HEA ALGUS projektis koolitatud ja töötanud kodukülastajana) organiseerinud koolitusi ja tegutsenud lektorina. 

Soovin saada koolituspakkumisi

Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad koolituspakkumised meilile

Mida kliendid meist arvavad?

Auli"Autism ja ülitundlikkus
keskkonna suhtes"
juuni 2022

Meie kodus on kasvamas autismispektri häirega ja ATH laps ning soovin öelda, et sellised koolitused on väga toetavad, julgustavad ja aitavad erinevates olukordades paremini mõista, suunata ja last aidata. Koolitus aitab tal paremini nii ennast kui trennis käivaid lapsi mõista. Alati ei peagi olema diagnoos, lastel võivad lihtsalt samuti nii head kui halvad päevad olla ja koolitusel mainitud juhendite abil saab nendega ilmselt aeg-ajalt paremini nö samale lainele.