Veebikoolitus! Hooldustöötaja, tase 3 lühikoolitus koos esmaabiandja väljaõppega ja toiduhügieenikoolitusega

06.11-31.01

Veebis

Koolituse eesmärgiks on anda töötavatele ja/või varasemat praktilist kogemust omavatele hooldustöötajatele teadmised ning oskused töötamaks hooldustöötajana, kes toetaks ja abistaks abivajajat väärika elu korraldamisel ja võimalikult kõrge elukvaliteedi saavutamisel. 

Koolituse maht on kokku 104 akadeemilist tundi, millest 8 tundi on iseseisvat tööd (eneseanalüüsi vormistamine praktilise töökogemuse kohta) ja ülejäänu auditoorne- ning praktiline õpe.

Koolituse läbinu on saanud vastavalt Sotsiaalhoolekande seadusele nõuetekohase ettevalmistuse, et osutada vahetult hooldustöötaja teenust.

Koolituse läbimise järel on võimalik töökogemust omaval hooldustöötajal (töökogemuse pikkus pole määratud) minna taotlema hooldustöötaja, tase 3 kutset (tase 3). Kutse taotlemine pole kohustuslik.

Hooldustöötaja tase 3 kutse taotlemise eeltingimused kohta saab täpsemalt lugeda SIIN.

Täpsem info koolituse korralduse kohta on leitav allpool ("Muu info").

Sihtgrupp

Koolitus on mõeldud hooldustöötajale, kes hetkel töötab hooldustöötajana hoolekande- või tervishoiuasutuses ning omab praktilisi teadmisi oma töös või on varasemalt töötanud hooldustöötajana vähemalt 4 kuud. 

Kursuse sisu

  • Hoolduse alused, sotisaal- ja tervishoiuteenuste korraldamine (valdkonnaga seotud õigusaktid) (4h) 
  • Hügieeni- ja ilutoimingute ning seksuaalkäitumise juhendamine (4h) 
  • Anatoomia, füsioloogia, patoloogia (8h) 
  • Töö erivajadustega inimestega (4h) 
  • Ergonoomika ja hooldusabivahendid (6h) 
  • Gerontoloogia ja eakate hooldus (4h) 
  • Arengupsühholoogia, inimese elukulg (4h) 
  • Suhtlemine (sh dementsussündroomiga inimesega), klienditeenindus (6h) 
  • Hooldustöötaja kutse-eetika ja kutse taotlemine (2h) 
  • Eneseanalüüs praktilise töökogemuse kohta (4h) 
  • Hooldus erinevate haiguste korral (12h) 
  • Majapidamistööde korraldamine (3h) 
  • Ravimiõpetuse alused, surija hooldus (4h) 
  • Aktiviseerivad tegevused (4h) 
  • Toitumisõpetuse alused (4h) 
  • Toiduhügieen (6h)
  • Töötervishoid (1h)
  • Esmaabi (16h)
  • Iseseisev töö (eneseanalüüsi koostamine) (8h) 

    Muu info

    Koolituspäevad toimuvad tööpäevadel 2-3 korda nädalas, reaalajas veebikeskkonnas Zoom, va praktilised koolituspäevad, mis toimuvad koolituskeskuses kohapeal kas Tallinnas või Tartus (esmaabi, ergonoomika ja hooldusabivahendid ning töötervishoid).

    Täpne tunniplaan edastatakse registreerujatele hiljemalt nädal enne koolituse algust. Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi.

    Pane tähele! Veebis toimuvate koolituspäevade puhul ootame, et osalejal on olemas püsiv internetiühendus, töötav mikrofon ja kaamera, mida kasutada kogu koolituspäeva jooksul. Vajalik on ka aktiivse meiliaadressi omamine õppematerjalide ja info saatmiseks. 

    Koolituse nõuetekohasele läbinutele väljastatakse digitunnistus koos esmaabiandja väljaõppe ja toiduhügieeni koolituse tunnistusega.

    Koolituse hind sisaldab osalemist koolitusel, juhendamist, 16-tunnist esmaabiandja väljaõppe koolitust, 6-tunnist toiduhügieeni koolitust, õppematerjale ning klassikoolituse puhul ka kohvipause.

    • Kellaaeg: 09:00-16:30
    • Asukoht: Pärnu mnt 67A, Veebikeskkonnas Zoom, Veebis
    • Kestvus: 104 tundi
    • Sisaldab: 82 tundi auditoorsed tööd, 14 tundi praktilist ja 8 tundi iseseisvat tööd
    • Hind: 987.71 € + km

    Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

     

    Enne koolitusele registreerimist, tutvu kindlasti koolituse õppekava (leiad koolituse sisututvustuse juurest) ja õppekorraldusega

    Õppekava uurides pööra tähelepanu sellele, kas koolitusega alustamiseks nõutud tingimused on täidetud ning kas õppekava vastab Sinu ootustele ja soovidele. Kui Sul tekkis õppekava kohta mõni küsimus või tunned, et koolitaja peaks arvestama mõne Sinu erisooviga, siis võta meiega kindlasti ühendust! Kontaktid leiad siit👇

     

    Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi

     


    Küsimused ja lisainfo:

    Anu Redi

    Kliendihaldur (Tartu)

    5081 737
    anu.redi@luwi.ee

     

    Monika Silivask-Ild

    Sekretär (Tallinn)

    5377 0477

    monika.silivask-ild@luwi.ee

    Larissa Andrejeva

    Kliendihaldur  (venekeelsed koolitused)

    516 0115

    larissa.andrejeva@luwi.ee

    Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

    Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.


    Koolitajad:

    Jane Kallion
    Jane Kallion on lõpetanud Tartu Meditsiinikoolis õe põhikoolituse ning omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi terviseteadustes.... Loe veel

    Jane Kallion


    Jane Kallion on lõpetanud Tartu Meditsiinikoolis õe põhikoolituse ning omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi terviseteadustes. Janel on pikaaegne töökogemus erakorralise meditsiini osakonnas õena ja õendusjuhina, kiirabis õena ning tervise valdkonna juhtõpetajana kutseõppeasutuses. Jane on litsentseeritud esmaabiõpetaja. Lisaks annab ta loenguid erinevates koolitusasutustes. Jane on õpingute käigus läbinud mitmeid andragoogika-alaseid koolitusi ning omab pikka kogemust täiskasvanute koolitajana. 


    2016. aastal omistati Janele tiitel “Eesti Aasta Koolitaja 2016“ ning oli nominent “Eestimaa õpib ja tänab“.

    Maiken Jaanisk
    Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt... Loe veel

    Maiken Jaanisk


    Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt hooldustöötajaks (kutse tase 4). Aastal 2015 omandas ta täiskasvanute koolitaja kutse tase 6. Aastast 2000 on Maiken olnud aktiivne koolitaja meeskonnatöö, suhtlemise-, arengu- ja kriisipsühholoogia, kliinilise psühholoogia, geriaatria ja erivajadustega inimeste toetamise teemadel. Aastaid on ta olnud psühholoog-nõustaja töötukassa klientidele. Nõustamise teemad: igapäevaelu, suhete ja vaimse tervise probleemid, tööalane läbipõlemine, kriisinõustamine ja traumaga toimetulek, eneseanalüüs ja alateadvuse roll meie käitumisele.


    Psühholoogina alustas Maiken tööd 2002. aastal Tartu Vanglas. Aastast 2004 on ta Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis psühholoogia õppejõud. Aastatel 2007-2019 oli ta kõrgkoolis kvaliteedijuht. Maiken on aastast 2019 kõrgkoolis tegevusjuhendajate juhtiv-õpetaja. Ühes aastas on tema õppetöö koormus umbes 500 akadeemilist tundi. Maiken õpetab kutseõppes suhtlemise aluseid, arengupsühholoogiat, kliendi seisundi terviklikku hindamist ja dokumenteerimist, erivajadusi, lapse arengu toetamist, meeskonnatööd, kriisipsühholoogiat ja lisaks on ta koolipoolne praktikajuhendaja tegevusjuhendajate õppekaval. Ta on stažeerinud Saksamaal ja Eestis erivajadustega isikute kogukonnateenusel.


    Maiken on osalenud paljudes arendusprojektides ja -programmides, e-kursuste, õppekavade, koolitusmaterjalide väljatöötamises ja koostamises. E-õppe kursuse “Ärevushäirete KKT“ kvaliteedimärgi sai ta 2014.aastal. Koolitajana on Maiken ennast täiendanud viimastel aastatel peamiselt pedagoogika ja hooldustöö alastel täienduskoolitustel.


    Aastast 2022 koolitab Maiken kogemusnõustajaid. Tema teemad on grupi- ja kriisitöömeetodid, eneserefleksioon ja praktika juhendamine.

    Ene Mattus
    Ene Mattus on omandanud Tartu Meditsiinikoolis ravi erialal velskri kutse (1994. a) ja  rakendusliku kõrghariduse Tartu Tervishoiu... Loe veel

    Ene Mattus


    Ene Mattus on omandanud Tartu Meditsiinikoolis ravi erialal velskri kutse (1994. a) ja  rakendusliku kõrghariduse Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õenduse erialal (2001. a), samas läbinud ka spetsialisti õppe laste- ja noorte vaimse tervise õenduse suunal (2015. a). Ta omab Kutsekoja poolt välja antud tervisedendaja kutset, tase IV (2009. a) ja tase VI  (2019. a). Lisaks on ta läbinud instruktorikursuse Kaitseliidu Koolis ja on SA Tartu Kiirabi litsenseeritud esmaabiõpetaja aastast 2012.


    Ene omab pikaajalist töökogemust nii erakorralise meditsiini (25 a.) kui ka tervisedenduse (17 a.) valdkonnas. Lektorina, esmaabi ja tervisedenduse teemadel on ta aktiivselt tegev alates aastast 2012. 2018. aastal valiti Põlvamaa aasta koolitajaks. Samuti on ta Võru- ja Põlvamaa koolitajate klubi liige ning osaleb jooksvalt nii erialastel kui ka täiskasvanute koolitajate täiendkoolitustel.

    Kaido Voogla
    Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna... Loe veel

    Kaido Voogla


    Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna Kiirabisse parameedikuna, kus liikus edasi erinevatel ametipositsioonidel nagu vahetuse välijuht, operatiivjuht ja vajadusel II või III liikme asendus brigaadi koosseisus. Lisaks on ta kaasa tegev Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses erinevate vahendite, aparatuuri ja ergonoomika koolitamistel. Alates 2009. aastast viib Kaido läbi ergonoomika koolitusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli erakorralise meditsiin tehnikutele ja hooldustöötajatele ning paljudele teistele koostööpartneritele. Andragoogilise pädevuse on Kaido saavutanud just läbi pika koolitamiskogemuse. Ta töötab 2013. aastast ka Mediq Eesti OÜs tootejuhina invaabivahendite alal, kus tema spetsiifika on erinevad invatooted. Ta on ennast täiendanud Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, koolitustel Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Taanis. Viimase aasta jooksul on Kaido läbinud e-õppena koolituse “Apollo projekt”.

    Helle Känd
    Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom).... Loe veel

    Helle Känd


    Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom). Koolitamisega alustas Helle noore arstina – tervise, esmaabi ja vanemlust toetavate teemadega. Eriti tunnustatud ja soovitud on Helle intellektipuudega inimeste ja lapse vaimse tervise teemadel koolitama, mida ta on teinud üle Eesti erinevates asutustes. Aastatel 2005-2007 läbis Helle rahvusvahelise täiskasvanute koolitajate kursuse.


    Tema valdkondade iseloomustamisel võib öelda, et need on teemad, mis tagavad heaolu, turvalisuse, mõistmise ja väärika elukvaliteedi. Teda võib pidada elukaare loojaks intellektipuudega inimestele (lasteaed, kool, küla, kutseõpe, rehabilitatsioon ja teised toetavad teenused). Helle on Tartu Maarja Tugikeskuse juhataja/lastearst/perearst.


    Helle ütleb enda kohta, et ta on sariõppija, aga ka praktik. Ta januneb uute kogemuste ja oskuste järele, kuid eelistab osaleda koolitustel välismaal. Tema harjumus otsida kogemusi Euroopast sai alguse, kui Eestis veel vajalikku kogemust ei olnud. Viimastel aastatel on Helle täiendanud end peamiselt veebikoolituste alal, kuna peab neid mugavaks ja kättesaadavaks suuremale hulgale inimestele. Sealjuures nendib ta, et inimlik kontakt on järjest olulisem.

    Soovin saada koolituspakkumisi

    Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad koolituspakkumised meilile

    Mida kliendid meist arvavad?

    Tallinna hooldustöötaja
    koolituse vilistlased"Hooldustöötaja
    koolitus"
    november 2023 -
    veebruar 2024

    Luwi koolitus pakub parimat, hoolivat võimalust saada heaks hooldustöötajaks! Siin on väga kodune!