RUS! Частично Онлайн! Osaliselt veebis! Tugiisiku koolitus koos esmaabiandja väljaõppega (vene keeles)

Частично онлайн! Курс опорное лицо совместно с первой помощью (на русском языке)

16.01-16.05

Tallinn

Kui sulle meeldib teisi aidata ja toetada, siis tule tugiisiku koolitusele.

Koolitus annab teadmised ja oskused töötamiseks tugiisikuna. 

Koolituse eesmärgiks on valmistada ette tugiisik, kes toetab ja võimestab kliendi iseseisvat toimetulekut, kui klient vajab sotsiaalsete, majanduslike, psühholoogiliste või tervislike probleemide tõttu oma kohustuste täitmisel ja õiguste teostamisel olulisel määral kõrvalabi.

Rohkem infot tugiisiku ameti kohta leiab SIIT#mce_temp_url#

Koolituskeskus Luwi Tugiisiku koolitus koos esmaabiandja väljaõppega (kogumaht 280 akadeemilist tundi) sisaldab 264 akadeemilist tundi auditoorset õpet, millest 80 tundi on juhendatud õppepraktika praktikaasutuse kohapeal ning 16-tunnist esmaabiandja väljaõpet.  Iseseisva tööna (kokku 16 tundi) vormistab koolitatav etteantud vormi alusel kirjalikult kliendi kohta juhtumianalüüsi ning kaitseb selle suuliselt koolituse viimasel päeval.

Täpsem info antud koolituse korralduse kohta on leitav allpool ("Muu info").

Sihtgrupp

Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kes soovivad hakata tööle tugiisikuna abivajadusega (tervisest tuleneva erivajadusega) lapsega, toimetulekuraskustes isikuga, toimetulekuraskustes perega, väärkoheldud isikuga, rahvusvahelise kaitse saaja või sõltuvushäirega isikuga.

Kursuse sisu

  • Tugiisiku teenuse osutamise alused, eetika
  • Kutse taotlemine
  • Esmaabiandja väljaõpe (16 ak tundi)
  • Psühholoogia ja enesehoid
  • Suhtlemispsühholoogia
  • Konfliktide lahendamine
  • Tegevusvõime analüüs
  • Terviseseisundi jälgimine ja tervisekäitumise (sh seksuaalkäitumise) kujundamine. Abivahendid
  • Kliendi võimestamine
  • Kliendi juhendamine ja toetamine igapäevaelu toimingutes
  • Kliendi toetamine võimetekohasel panustamisel ühiskonda
  • Asjaajamise korraldamine (sh kommunikatsioonivahendite kasutamine)
  • Võrgustikutöö
  • Tugiisiku tööd reguleerivad õigusaktid
  • Töö väärkoheldud isikuga
  • Töö abivajadusega lapsega
  • Lapse seksuaalkäitumise toetamine ja kujundamine
  • Käitumise eripärad toimetulekuraskustes isiku ja perega
  • Taasühiskonnastamine
  • Toimetulekuraskustes isiku ja pere toetamine asjaajamisel
  • Töö sõltuvushäirega isikuga
  • Töö rahvusvahelise kaitse saajaga
  • Õppepraktika (80 ak tundi)
  • Õppepraktika seminar, juhtumianalüüs
  • Iseseisev töö (16 ak tundi)

Muu info

Koolituspäevad toimuvad tööpäevadel 2 - 3 korda nädalas, kas kohapeal klassiruumis või reaalajas veebikeskkonnas. Täpne tunniplaan edastatakse registreerujatele hiljemalt nädal enne koolituse algust. Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi.

Pane tähele! Veebis toimuvate koolituspäevade puhul ootame, et osalejal on olemas püsiv internetiühendus, töötav mikrofon ja kaamera, mida kasutada kogu koolituspäeva jooksul. Vajalik on ka aktiivse meiliaadressi omamine õppematerjalide ja info saatmiseks. 

Õppepraktika toimub praktikaasutuses kohapeal kindlaks määratud perioodil, tunniplaani alusel. Õppetööd üldjuhul õppepraktika toimumise ajal ei toimu.  Sobiva praktikaasutuse otsib osaleja võimalusel endale ise või teavitab koolitusjuhti, kui vajab valiku tegemisel abi. Koolituskeskus teeb koostööd mitmete piirkondlike prakitkaasutustega.

Koolituse hind sisaldab osalemist koolitusel, juhendamist, eraldi tasu praktikaasutusele õppepraktika juhendamise eest, esmaabiandja väljaõppe koolitust, õppematerjale ning klassikoolituse korral kohvipause. Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse digitunnistus. Tervisetõend ei kuulu koolituse hinna sisse.

  • Kellaaeg: 10.00-17.00
  • Asukoht: Pärnu mnt 67A (IX korrus), Veebikeskkonnas Zoom, Tallinn
  • Kestvus: 280 tundi
  • Sisaldab: 264 tundi auditoorset (sh 80 tundi praktilist) ja 16 tundi iseseisvat tööd
  • Hind: 2048.36 € + km

Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

 

Enne koolitusele registreerimist, tutvu kindlasti koolituse õppekava (leiad koolituse sisututvustuse juurest) ja õppekorraldusega

Õppekava uurides pööra tähelepanu sellele, kas koolitusega alustamiseks nõutud tingimused on täidetud ning kas õppekava vastab Sinu ootustele ja soovidele. Kui Sul tekkis õppekava kohta mõni küsimus või tunned, et koolitaja peaks arvestama mõne Sinu erisooviga, siis võta meiega kindlasti ühendust! Kontaktid leiad siit👇

 

Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi

 


Küsimused ja lisainfo:

Anu Redi

Kliendihaldur (Tartu)

5081 737
anu.redi@luwi.ee

 

Monika Silivask-Ild

Sekretär (Tallinn)

5377 0477

monika.silivask-ild@luwi.ee

Larissa Andrejeva

Kliendihaldur  (venekeelsed koolitused)

516 0115

larissa.andrejeva@luwi.ee

Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.


Koolitajad:

Angela Melikhova
Angela Melikhova Angela Melikhova, PhD, on praktiseeriv jurist, 6. taseme andragoog,  20-aastase kogemusega Eesti töö-, sotsiaal-... Loe veel

Angela Melikhova


Angela Melikhova Angela Melikhova, PhD, on praktiseeriv jurist, 6. taseme andragoog,  20-aastase kogemusega Eesti töö-, sotsiaal- ja ühinguõiguse spetsialist. Ta ühendab aktiivselt praktilist tegevust pedagoogilise ja teadusliku tööga paljudes Eesti kõrgkoolides. Külalislektorina koolitab alates 2002. aastast täiskasvanutele mõeldud erialastel  täiendkoolitustel: ettevõtluse korraldamine ja ajamine, personalijuhtimine  (tööõigus), sotsiaaltöötajate ettevalmistamise koolitused.


Iga-aastaselt Angela täiendab oma erialaseid oskusi, osaledes erinevatel koolitustel ja konverentsidel, n.o. sotsiaal-, juriidilised ning täiskasvanuhariduse erikoolitused, osaleb erinevates, sh rahvusvahelistes, projektides. Angela võtab osa Eesti venekeelsete andragoogide koostöövõrgustiku tööst, toetab professionaalset koostööd, nõustades ja koolitades kolleege nende ainevaldkonnas.


Анжела Мелихова, PhD, практикующий юрист, преподаватель взрослых (андрагог) 6 уровня, специалист в области трудового, социального и корпоративного права Эстонии с 20-летним стажем работы. Практическую деятельность активно совмещает с педагогической и научной работой в ряде высших учебных заведений Эстонии. В качестве приглашенного лектора, с 2002 года проводит обучение на курсах дополнительного профессионального обучения взрослых (организация и ведение бизнеса; управление персоналом (трудовое право); подготовка специалистов социальной сферы). 


С тем, чтобы оставаться квалифицированным экспертом в своей области, ежегодно повышает свою профессиональную квалификацию, участвуя в профильном обучении (курсах, семинарах, конференциях) и различных (в том числе, международных) проектах по социально-правовой тематике и проблемам обучения взрослых; принимает участие в работе сети сотрудничества русскоязычных андрагогов Эстонии; поддерживает профессиональное сотрудничество, консультируя и обучая коллег в рамках своей предметной области.

Julia Kašina
Julia Kašina
Sotsiaalteaduste magister, on lõpetanud Tallinna Ülikooli magistratuuri sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse erialal. Аlates 2007.a.... Loe veel

Julia Kašina


Sotsiaalteaduste magister, on lõpetanud Tallinna Ülikooli magistratuuri sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse erialal. Аlates 2007.a. koolitab täiskasvanuid ja noori erinevatel teemadel (HIV, uimastite ja riskikäitumise ennetus, seksuaalkasvatus, eluoskused, organisatsiooni kultuur, strateegiline planeerimine, projektide kirjutamine, organistatsiooni ja meeskonna areng).


Магистр социальных наук, закончила магистратуру Таллиннского Университета по специальности социальный педагог и защита детей. С 2007 года обучает взрослых и молодёжь на разные темы (профилактика ВИЧ, дурманящих веществ, рискованного поведения, половое воспитание, жизненные навыки, организационная культура, стратегическое планирование, написание и ведение проктов, развитие организации и команды).

Jelena Ustritskaja
34-aastase kogemusega pedagoog, vene keele õpetaja, muinasjututerapeut-praktik, õpetaja, kirjastuse Avita metoodik, Rahvusvahelise... Loe veel

Jelena Ustritskaja


34-aastase kogemusega pedagoog, vene keele õpetaja, muinasjututerapeut-praktik, õpetaja, kirjastuse Avita metoodik, Rahvusvahelise Muinasjututerapeutide Liidu liige. Iga-aastaselt täiendab oma erialaseid oskusi, osaledes erinevatel  täiskasvanuhariduse valdkonna koolitustel ja konverentsidel.


Педагог с 34 летним стажем, учитель русского языка, сказкотерапевт-практик, педагог, методист издательства Avita , Член Меж. Союза Сказкотерапевтов. Ежегодно повышает свою профессиональную квалификацию, учавствуя в профильном обучении в сфере обучения взрослых.

Anna Izotova
 Kliiniline psühholoog, psühholoogia lektor. Lõpetanud Venemaa Riikliku Pedagoogikaülikooli. A.I. Herzen kliinilise psühholoogia... Loe veel

Anna Izotova


 


Kliiniline psühholoog, psühholoogia lektor. Lõpetanud Venemaa Riikliku Pedagoogikaülikooli. A.I. Herzen kliinilise psühholoogia kraadiga. Omab kogemusi töötamisega nii laste kui ka täiskasvanutega, neuroloogiliste ja käitumishäiretega lastega, traumaatiliste ajukahjustustega ja muude arenguhäiretega lastega.


Получила образование по специальности “Психолог, клинический психолог, преподаватель психологии” в Российском государственном педагогическом университете им. А.И. Герцена”. Присвоена степень “магистр” по специальности клиническая психология.Опыт работы с детьми и со взрослыми. 


 

Irina Balabanova
Kliiniline logopeed, eripedagoog, psühholoog. 

Irina Balabanova


Kliiniline logopeed, eripedagoog, psühholoog. 

Jelizaveta Haustova
 Perepsühholoog, muinasjututerapeut; MSS õpetaja, etno-muinasjutukirjanik, lugulauduse spetsialist; suguseltsiga töötamise spetsialist;... Loe veel

Jelizaveta Haustova


 


Perepsühholoog, muinasjututerapeut; MSS õpetaja, etno-muinasjutukirjanik, lugulauduse spetsialist; suguseltsiga töötamise spetsialist; intiimsusvaldkonna spetsialist; liivateraapia spetsialist, Rahvusvahelise Muinasjututerapeutide Liidu liige. LULLABEDi psühholoogilise rehabilitatsioonikeskuse juht, täiskasvanute praktilise psühholoogia programmi LULLABED autor.


 

Irina Soldatova
Irina Soldatova on lõpetanud kiitusega 1999. aastal Tallinna Meditsiinikooli sünnitusabi erialal ning omandanud kõrghariduse Tallinna... Loe veel

Irina Soldatova


Irina Soldatova on lõpetanud kiitusega 1999. aastal Tallinna Meditsiinikooli sünnitusabi erialal ning omandanud kõrghariduse Tallinna Kõrgema Rahvatervise Kõrgkoolis 2012. aastal.  Alates 2008. aastast on ta Punase Risti esmaabikoolitaja. Oma teadmisi on ta täiendanud eripedagoogika valdkonnas Tallinna Ülikoolis 2012. aastal. Irina omab 25-aastast töökogemust meditsiinivaldkonnas ning 9-aastast koolitajatöö kogemust. 


Irina on ka litsenseeritud toiduhügieeni koolitaja.  


Ирина Солдатова с отличием окончила Таллиннскую медицинскую школу по специальности акушерство в 1999 году и получила высшее образование в Таллиннской высшей школе общественного здравоохранения в 2012 году. С 2008 года является лектором Красного Креста по оказанию первой помощи. В 2012 году усовершенствовала свои знания в области специальной педагогики в Таллиннском университете. Ирина имеет 25-летний опыт работы в медицинской сфере и 9-летний опыт работы тренером.


Ирина также является лицензированным преподавателем гигиены питания.

Irina Gulova
Lõpetas 2018 Vene Föderatsiooni Gertseni nimelise Pedagoogilise Ülikooli Defektoloogia osakonnas oligofreenopedagoogika (vaimse... Loe veel

Irina Gulova


Lõpetas 2018 Vene Föderatsiooni Gertseni nimelise Pedagoogilise Ülikooli Defektoloogia osakonnas oligofreenopedagoogika (vaimse alaarengu pedagoog) magisteri, 2019.aastal sai kõrghariduse põhjal täiendava diplomi „õpetaja-logopeed“.  Alates 2011.aastast töötab koolis õpiraskustega lastega.


Oma töös peab oluliseks lapsevanematega suhtlemist, laste arengut ja toetamist.


В 2018 году закончила магистратуру факультет  олигофренопедагогики на кафедре дефектологии Российского Государственного педагогического университета им. Герцена. В 2019 году на базе высшего образования получила диплом «Учитель-логопед».


С 2011 года работает в школе с детьми с особыми образовательными потребностями и трудностями в обучении.


В своей работе ценит общение с родителями, оказание помощи и поддержки развития детей.

Nadežda Olaru
 Töökogemus:  üle 10 aasta olen teinud  kunstiteraapia ja sotsiaaltöötaja tööd nii psüühiliste erivajadustega inimestega ... Loe veel

Nadežda Olaru


 


Töökogemus:  üle 10 aasta olen teinud  kunstiteraapia ja sotsiaaltöötaja tööd nii psüühiliste erivajadustega inimestega  (Tallinna Vaimse Tervise Keskus) kui ka erivajadustega lastega (AVE rehabilitatsioonikeskus).


 


Hetkel õpin Tallinna Ülikoolis kunstiteraapia magistriõppes. 


Alates 2020. a.  alustasin  erapraksises “Loov Psühhoteraapia” (www.loovpsy.ee), eesmärgiga pakkuda kunstiteraapiat noorukitele 


ja täiskvasvanutele. Läbi loovuse ja loomingulise tegevuse aitan  avada saisemaailma, avastada oma ressursse ja liikuda edasi otsuste tegemise poole.


Elu inspiratsiooniks on loodus, laste mängulisus, jäätis ja animatsiooni filmid.


Более десяти лет работает психотерапевтом в методе арт-терапии. 


Работала в Tallinna Vaimse Tervise Keskus и c детьми с особыми потребностями (AVE rehabilitatsioonikeskus).


На данный момент получает степень магистра по арт-терапии (Tallinna Ülikool).


С 2020 года открыла частную практику Loov Psühhoteraapia (www.loovpsy.ee), где принимаю подростков и взрослых. 


Через творчество помогаю открыть свой внутренний мир, обнаружить свои ресурсы и двигаться дальше в сторону принятия решений.


Меня вдохновляют прогулки на природе, шалости моих детей, мороженое и анимэ.

Ljubov Severina
 2020.aaastal Ljubov Severina on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli.Ta on 20 aastat töötanud sõjaväes, kus alustas parameedikuna... Loe veel

Ljubov Severina


 


2020.aaastal Ljubov Severina on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli.Ta on 20 aastat töötanud sõjaväes, kus alustas parameedikuna ning aastatel 2020-2021 oli missioonil õena Kabuulis. Ljubov töötab Tallinna kiirabis  ja Sõjaväeüksuses medetsinekeskuses perearsti kõrval õena. On viimaste aastate jooksul läbi viinud mitmeid mootorsõidukijuhi esmaabikoolitusi.


В 2020 году окончила Таллиннский колледж здравоохранения. 20 лет она проработала в армии, сначала фельдшером, а в 2020-2021 годах была медсестрой в командировке в Кабуле. Она работала в таллиннской скорой помощи.


 

Soovin saada koolituspakkumisi

Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad koolituspakkumised meilile

Mida kliendid meist arvavad?

Merle"Lapsehoidja
koolitus"
juuni-
oktoober 2023

Teil on nii ideaalne koolituskeskus, et midagi muuta ma ei tahaks. Ideaalne asukoht, professionaalsed õppejõud, sõbralik õhkkond, mahukad õppematerjalid. Pärast kursuse lõppu ideaalsed teadmised ja kindlustunne lasteaeda tööle kandideerida.