Koolituse eesmärgiks on valmistada ette kogemusnõustaja, kes pakub sarnase kogemusega inimesele kogemuspõhist emotsionaalset-, sotsiaalset- ja/ või praktilist tuge.
Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur (HAKA) hindas detsembris 2023 antud õppekava ning meile omistati selle põhjal kvaliteedimärgis! See kvaliteedimärk kinnitab, et meie pakutav õpe on aja- ja asjakohane ning õppijakeskne, koolitajad on eriala asjatundjad ning arendavad pidevalt ka oma õpetamisoskusi.
Sihtgrupp
Inimesed, kes on läbinud isikliku taastumisloo ning soovivad tööle asuda kogemusnõustajana.
Kursuse sisu
- Ravi-, rehabilitatsiooni- ja toetavate teenuste süsteem ja olemus 4 tundi
- Sissejuhatus kogemusnõustamisse 2,5 tundi
- Nõustamise alused, nõustamiseetika 5,5 tundi
- Nõustaja eneseteadlikkus, eneserefleksiooni alused 8 tundi
- Isikliku taastumiskogemuse analüüs 12 tundi
- Esmased nõustamisoskused ja -tehnikad 33 tundi
- Baasteadmised ja -oskused kriisitöös 15 tundi
- Baasteadmised ja -oskused grupitöös 15 tundi
- Praktika teenuseosutaja juhendamisel 30 tundi
- Praktika juhendamine koolitaja poolt (individuaalselt ja/või grupis) 26 tundi
- Iseseisev töö õppekirjandusega, taastumisloo kirjalik läbitöötamine, praktikajuhtumi analüüs ja eneserefleksioon kokku 38 tundi
- Lõputöö 8 tundi
Muu info
Iseseisva tööna (38 tundi) vormistab õppija lõputöö, mis sisaldab nõuetekohaselt vormistatud kirjalikku struktureeritud isikliku taastumisloo analüüsi, praktikajuhtumi analüüsi ja loetud kirjanduse refleksiooni. Koolituse hind sisaldab tasu juhendatud praktika eest praktikaasutusele, koolitusmaterjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus. Koolitus toimub 1 kuni maksimaalselt 3 korda nädalas.
Koolitusele kandideerimine:
- koolitusele kandideerimiseks tuleb hiljemalt 07.04.2025 (k.a.) kuupäevaks esitada motivatsioonikiri (kuni üks A4 lehekülg), milles on kirjeldatud osaleja elumuutev kogemus (valdkond), taastumisprotsess ning lisatud põhjendus, miks on selle koolituse läbimine oluline. Soovi korral võib lisada soovituskirja ja/või CV. Kandideerimisdokumendid palume saata koolitusjuhile Kerttu Tammerile, e-post kerttu.tammeri@luwi.ee.
- lisaks saadetakse kandideerijale pärast koolitusele registreerumist ankeet, mis tuleb täidetult esitada koolitusjuhile. Ankeedis tuleb märkida nõustamisvaldkond, millega kandideerija plaanib tulevikus tööle hakata, hinnata oma olemasolevaid oskusi ja teadmisi kogemusnõustaja tööks ning taastumise taset.
- 08.04-11.04.2025 toimub grupiintervjuu veebikeskkonnas Zoom. Individuaalselt ei intervjueerita. Hiljemalt 15.04.2025 saadetakse osalejatele individuaalselt otsus koolitusele pääsemise kohta. Koolitusele registreerimine ei kindlusta kohta koolitusel.
Kogemusnõustaja koolitusele kandideerimise protsessi eesmärk on välja selgitada koolitusele soovija positiivne hoiak taastumisprotsessidele, piisav motiveerituse ja taastumise tase, mis võimaldaks kasutada õppija taastumislugu selliselt, et see oleks abistav, mitte kahjustav.
Koolitusele pääsemise otsuse tegemisel lähtume kandideerija esitatud motivatsioonikirjast, ankeedist ja grupiintervjuu tulemustest. Täpsem info kandideerimise protsessi kohta saadetakse igale kandideerijale eraldi.
Koolituse eest saab tasuda ka osade kaupa maksegraafiku alusel. Täpsemat infot saab kliendihaldurilt.
Koolitajad
![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2020/01/leelo_saar-110x110.jpg)
Leelo Saar
Leelo Saar omandas 2013. aastal bakalaureusekraadi ajakirjanduse ja suhtekorralduse erialal. Ta omab Personalijuht, tase 6 kutsetunnistust.... Loe veelÜlle Lepik
Ülle Lepik on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia erialal. Lisaks on täiendanud end kutsenõustamise, kognitiiv-käitumisteraapia,... Loe veel![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2020/04/Maiken-Jaanisk-110x110.jpg)
Maiken Jaanisk
Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt... Loe veel![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2020/01/Katrin_hauk-3-110x110.jpg)
Katrin Hauk
Katrin Hauk on omandanud Tartu Ülikoolis psühholoogia magistrikraadi 1980. aastal. Aastal 2012 lõpetas ta Eesti Holistilise Teraapia... Loe veel