Koolitus annab teadmised ja oskused töötamiseks tugiisikuna.
Koolituse eesmärgiks on valmistada ette tugiisik, kes toetab ja võimestab kliendi iseseisvat toimetulekut, kui klient vajab sotsiaalsete, majanduslike, psühholoogiliste või tervislike probleemide tõttu oma kohustuste täitmisel ja õiguste teostamisel olulisel määral kõrvalabi.
Sihtgrupp
Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kes soovivad hakata tööle tugiisikuna sõltuvushäirega isiku, abivajadusega (tervisest tuleneva erivajadusega) lapse, toimetulekuraskustes isiku, väärkoheldud isiku või toimetulekuraskustes perega.
Kursuse sisu
- tugiisiku teenuse osutamise alused, kutse eetika;
- kutse taotlemine;
- esmaabiandja väljaõpe;
- psühholoogia ja enesehoid;
- suhtlemispsühholoogia;
- konfliktide lahendamine;
- tegevusvõime analüüs;
- terviseseisundi jälgimine ja tervisekäitumise (sh seksuaalkäitumise) kujundamine. Abivahendid;
- kliendi võimestamine;
- kliendi juhendamine ja toetamine igapäevaelu toimingutes;
- kliendi toetamine võimetekohasel panustamisel ühiskonda;
- asjaajamise korraldamine (sh kommunikatsioonivahendite kasutamine);
- võrgustikutöö;
- tugiisiku tööd reguleerivad õigusaktid;
- töö väärkoheldud isikuga;
- töö abivajadusega lapsega;
- lapse seksuaalkäitumise kujundamine;
- käitumise eripärad toimetulekuraskustes isiku ja perega;
- taasühiskonnastamine;
- toimetulekuraskustes isiku ja pere toetamine asjaajamisel;
- töö sõltuvushäirega isikuga;
- töö rahvusvahelise kaitse saajaga;
- õppepraktika.
Muu info
Koolitus toimub tööpäevadel 2 kuni 3 korda nädalas veebikeskkonnas Zoom, v.a. koolituse esimene õppepäev, esmaabiandja väljaõpe 16 akadeemilist tundi, õppepraktika teenuseosutaja juures (80 akadeemilist tundi) ja praktika seminar/juhtumianalüüs (4 akadeemilist tundi).
Sobiva praktikaasutuse otsib osaleja võimalusel endale ise või teavitab koolitusjuhti, kui see pole võimalik.
Koolituse hind sisaldab osalemist koolitusel, tasu praktikaasutusele juhendamise eest, digitaalseid õppematerjale ja Tallinnas kohapeal toimuvatel koolituspäevadel kohvipause. Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus. Tervisetõend ei kuulu koolituse hinna sisse, see tuleb vajadusel osalejal endal tasuda.
Täpsem info koolituse korralduse kohta, sh tunniplaan, väljastatakse e-posti teel igale osalejale nädal enne koolituse algust.
- Kellaaeg: 10.00-17.00
- Asukoht: Pärnu mnt 67A (IX korrus), Veebikeskkonnas Zoom, Veebis
- Kestvus: 280 tundi
- Sisaldab: 264 tundi auditoorset (sh 80 tundi praktilist) ja 16 tundi iseseisvat tööd
- Hind: 1964.00 € + km
Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Küsimused ja lisainfo:
Katrin Esser
Koolituste assistent (Tallinn)
5377 0477
katrin.esser@luwi.ee
Registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.
Luwi OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.
Koolitajad:
Ene Pill
Ene Pill – 1991–1992 oli Ene Pill TPÜ personalitöötaja ja sotsiaaltöö kateedri vanemlaborant, 1993–1994 Riigikaitse...
Loe veelEne Pill
Ene Pill – 1991–1992 oli Ene Pill TPÜ personalitöötaja ja sotsiaaltöö kateedri vanemlaborant, 1993–1994 Riigikaitse Akadeemia haridusmetoodik, 1994–1999 õppeosakonna juhataja, 1999–2000 TPÜ terviseuuringute labori teadur, 2001–2006 Tallinna Haridusameti peaspetsialist/peanalüütik, 2006-2009 OÜ Inscape Baltic koolituskonsultant, 2009-2011 Rehabilitatsioonikeskus Adeli Eesti OÜ psühholoog ning alates 2008. aastast Tallinna Perekeskuses psühholoog. Ühtlasi on ta laste tugikeskuse Tähetorn vabatahtlik psühholoog-nõustaja. Ene Pill on Loovteraapiate Ühingu, Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu liige ning MTÜ Q-klubi juhatuse liige. Ene Pilli peamised uurimisvaldkonnad on kutsevalik ja seda mõjutavad tegurid, probleemsed lapsed, koolistress, kunstiteraapia võimalused haigete rehabilitatsioonis ja töös probleemsete lastega. Ta on rakendanud kunstiteraapia võtteid insuldijärgsete patsientide rehabilitatsioonis.
Sirli Peterson
Sirli Peterson õpib sotsioloogia doktorantuuris ning on lepinguline koolitaja koolituskeskuses Luwi lapsehoidjatele ja tugiisikuks...
Loe veelSirli Peterson
Sirli Peterson õpib sotsioloogia doktorantuuris ning on lepinguline koolitaja koolituskeskuses Luwi lapsehoidjatele ja tugiisikuks soovijatele. Aastatel 2001-2013 töötanud Tartu Linnavalitsuse sotsiaalabi osakonnas, millest 2006-2013 lastekaitseteenistuse juhatajana. Aastatel 2013-2018 SA Tartu Perekodu Käopesa juhatajana, seejärel Sotsiaalkindlustusametis kohalike omavalitsuste nõustamisüksuse projektijuhina. Hetkel töötab Sirli Valgamaa Kutseõppekeskuses lapsehoiuteenuse juhtõpetajana. Täiskasvanute koolitamiseks vajaliku pädevuse on Sirli omandanud tänu oma pikale töökogemusele koolitaja ja õpetajana.
Haridus: Tartu Ülikool sotsiaaltöö bakalaureus (2001), sotsiaaltöö- ja sotsiaalpoliitika magister (2004).
Helle Känd
Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom)....
Loe veelHelle Känd
Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom). Koolitamisega alustas Helle noore arstina – tervise, esmaabi ja vanemlust toetavate teemadega. Eriti tunnustatud ja soovitud on Helle intellektipuudega inimeste ja lapse vaimse tervise teemadel koolitama, mida ta on teinud üle Eesti erinevates asutustes. Tema valdkondade iseloomustamisel võib öelda, et need on teemad, mis tagavad heaolu, turvalisuse, mõistmise ja väärika elukvaliteedi. Teda võib pidada elukaare loojaks intellektipuudega inimestele (lasteaed, kool, küla, kutseõpe, rehabilitatsioon ja teised toetavad teenused). Helle on Tartu Maarja Tugikeskuse juhataja/lastearst/perearst.
Katrin Hauk
Katrin Hauk on omandanud Tartu Ülikoolis psühholoogia magistrikraadi. Nõustajana on ta tegutsenud üle 20 aasta nii Tartus kui ka...
Loe veelKatrin Hauk
Katrin Hauk on omandanud Tartu Ülikoolis psühholoogia magistrikraadi. Nõustajana on ta tegutsenud üle 20 aasta nii Tartus kui ka teistes maakondades ja teeb seda ka praegu. Koolitaja ja suhtlemistreeneri pidev kogemus ulatub 40 aasta taha. Täiskasvanute koolitaja tase 6. Katrin on diplomeeritud psühholoog-pedagoog. Hoiab end uuendustega kursis peamiselt internetimaterjalide ja erialakirjanduse vahendusel. Valdab lisaks nõustamisele lahenduskeskset teraapiat, kognitiivse teraapia meetodeid, on lõpetanud Eesti Holistilise Teraapia Instituudi holistilise regressiooni terapeudina. Töötanud Töötukassa kutsenõustaja-psühholoogina, Juhtimise Kõrgema kooli suhtlemistreenerina, Sisekaitse Akadeemias suhtlemispsühholoogia õppejõuna. Alates 2003 tegutsen iseseisva ettevõtjana. Töötab nii eesti kui vene keeles, vajadusel ka inglise keeles. Klientide seas on olnud inimesi vanuses 19-70 a. Katrin ütleb, et on oma klientidele tänulik, sest nendega töötades õpib alati ka ise midagi.