Koolituse eesmärgiks on valmistada ette tegevusjuhendaja, kes juhendab ja toetab psüühilise erivajadusega inimest igapäevatoimingute, töö- ja huvitegevuste sooritamisel, et tagada tema maksimaalne iseseisvus ja elukvaliteet. Kui Sulle meeldib teisi juhendada ning abistada, siis tule koolitusele! Rohkem infot tegevusjuhendaja ameti kohta on leitav SIIT.
Koolituse maht on 266 akadeemilist tundi, millest 250 tundi on auditoorset õpet, sh 68 tundi juhendatud õppepraktika teenuseosutaja juures ja 16 tundi esmaabiandja väljaõpet. Iseseisva tööna tuleb juhendatud õppepraktika põhjal (68 akadeemilist tundi) koostada iseseisvalt lõputöö (tegevusplaan teenust saavale isikule, 16 tundi) ning see kaitsta.
Õppekava järgib Sotsiaalkaitseministri 26.04.2022 määrust nr 38 "Tegevusjuhendaja ettevalmistusnõuded ja nõuded koolitusele“ lisa…
Koolituse eesmärgiks on valmistada ette tegevusjuhendaja, kes juhendab ja toetab psüühilise erivajadusega inimest igapäevatoimingute, töö- ja huvitegevuste sooritamisel, et tagada tema maksimaalne iseseisvus ja elukvaliteet. Kui Sulle meeldib teisi juhendada ning abistada, siis tule koolitusele! Rohkem infot tegevusjuhendaja ameti kohta on leitav SIIT.
Koolituse maht on 266 akadeemilist tundi, millest 250 tundi on auditoorset õpet, sh 68 tundi juhendatud õppepraktika teenuseosutaja juures ja 16 tundi esmaabiandja väljaõpet. Iseseisva tööna tuleb juhendatud õppepraktika põhjal (68 akadeemilist tundi) koostada iseseisvalt lõputöö (tegevusplaan teenust saavale isikule, 16 tundi) ning see kaitsta.
Õppekava järgib Sotsiaalkaitseministri 26.04.2022 määrust nr 38 "Tegevusjuhendaja ettevalmistusnõuded ja nõuded koolitusele“ lisa 1 "Tegevusjuhendaja koolituse kava".
Koolituse läbimise järel on võimalik minna taotlema sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna spetsialisti kutset tegevusjuhendaja spetsialiseerumisele, kutse taotlemise eeltingimustest ja nõuetest loe täpsemalt kutset andva organisatsiooni Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon lehelt.
Täpsem info koolituse korralduse kohta on leitav allpool ("Muu info").
Kui koolitusele soovija on läbitud tegevusjuhendaja sissejuhatava koolituse e-õppe programmi (40 akadeemilist tundi) ja omab nõuetekohast tunnistust, siis on võimalik VÕTA (varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine) kaudu osaliselt arvestada koolituse I moodul, 25 akadeemilise tunni ulatuses. VÕTA raames saab ära arvestada järgmised teemad:
- Psüühilise erivajadusega inimeste hoolekanne Eestis – 8 ak tundi
- Erihoolekandeteenuste sihtrühmad ja eripära (sh raskesti mõistetav käitumine) – 7 ak tundi
- Eetika hoolekandes – 4 ak tundi
- Meeskonna- ja võrgustikutöö erihoolekandes – 6 ak tundi
Sellekohase soovi koos tunnistusega peab huviline esitama enne koolituse algust koolitusasutusele. Vt täpsemalt Luwi koolituskeskuse kvaliteedi tagamise alused punkt 2.10.
Täiendav info e-õppe programmist on leitav SIIN.
Sihtgrupp
Inimesed, kes soovivad tööle asuda tegevusjuhendajana.
Kursuse sisu
I moodul – psüühilise erivajadusega inimene ja erihoolekandeteenused (40 tundi auditoorset tööd)
- Psüühilise erivajadusega inimeste hoolekanne Eestis
- Erihoolekandeteenuste sihtrühmad ja eripära (sh raskesti mõistetav käitumine)
- Psüühilise erivajadusega inimeste juhendamine (sh tegevusplaanist tulenevad tegevused ja tegevusplaani konsultatsioon)
- Eetika hoolekandes
- Kutse taotlemine
- Meeskonna- ja võrgustikutöö erihoolekandes
II moodul – erihoolekandeteenuseid kasutavad sihtrühmad (54 tundi auditoorset tööd ja 28 tundi praktilist tööd)
- Psüühikahäired, sh intellektipuue. Äärmuslik abi- ja toetusvajadus
- Suhtlemise alused ja eripärad suhtlemisel psüühikahäirega inimestega
- Tegevusvõime, eesmärgistatud tegevus
- Arengupsühholoogia alused ja arenguvaldkondade iseärasused puuetega inimestel
III moodul – klienditöö alused (48 tundi auditoorset tööd ja 30 tundi praktilist tööd)
- Tegevusjuhendaja töövaldkond ja rollid
- Tegevuse analüüs ja kohandamine
- Tegevusvõime hindamine
- Klienditöö meetodid
- Peamised töövõtted igapäevases hoolduses
- Tegevusplaani koostamine, kaitsmine
- Terviseseisundi jälgimine ja ravimiõpetuse alused
- Esmaabi
IV moodul – Spetsiifilised oskused klienditöös (40 tundi auditoorset tööd ja 10 tundi praktilist tööd)
- Rühmatöö klienditöös
- Raskestimõistetava käitumise juhtimine
- Tegevusvõime hindamine
- Seksuaalkäitumise juhendamine ja väärkohtlemise ennetamine
- Teraapilised ja arendavad tegevused klienditöös
V Iseseisev töö (lõputöö) – tegevusplaani koostamine teenust saavale isikule (16 tundi iseseisvat tööd)
Muu info
Koolituspäevad toimuvad kas kohapeal klassiruumis või reaalajas veebikeskkonnas. Õpe toimub tööpäevadel 2-3 korda nädalas, täpne tunniplaan edastatakse registreerujatele hiljemalt nädal enne koolituse algust. Koolituskeskusel on õigus vajadusel teha tunniplaanis muudatusi. Pane tähele! Veebis toimuvate koolituspäevade puhul ootame, et osalejal on olemas püsiv internetiühendus, töötav mikrofon ja kaamera, mida kasutada kogu koolituspäeva jooksul. Vajalik on ka aktiivse meiliaadressi omamine õppematerjalide ja info saatmiseks. Koolituse lõpuks tuleb juhendatud õppepraktika põhjal (68 akadeemilist tundi) koostada etteantud vormi alusel iseseisvalt lõputöö (tegevusplaan teenust saavale isikule, mahuga 16 tundi) ning see koolituse viimasel päeval suuliselt kaitsta. Koolituse hind sisaldab osalemist koolitusel, juhendamist, eraldi tasu praktikaasutusele õppepraktika juhendamise eest, 16-tunnist esmaabiandja väljaõppe koolitust, õppematerjale ning klassikoolituse korral kohvipause. Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse digitunnistus. Võimalusel toimuvad õpingute raames õppekäigud erihoolekandeteenuseid pakkuvatesse asutustesse. Asutusel, kus sooritatakse tegevusjuhendaja koolituse õppepraktika peab olema vastava teenuse osutamise luba. St praktikaasutus võib olla füüsilisest isikust ettevõtja, juriidiline isik või omavalitsusüksus, kellele on Sotsiaalkindlustusamet väljastanud tegevusloa erihoolekandeteenuse osutamiseks.
Koolitajad
![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2020/01/Angela_Melikhova-110x110.jpg)
Angela Melikhova
Angela Melikhova Angela Melikhova, PhD, on praktiseeriv jurist, 6. taseme andragoog, 20-aastase kogemusega Eesti töö-, sotsiaal-... Loe veel![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2023/01/Julia-110x110.jpg)
Julia Kašina
Sotsiaalteaduste magister, on lõpetanud Tallinna Ülikooli magistratuuri sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse erialal. Аlates 2007.a.... Loe veel![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2020/01/Katrin_hauk-3-110x110.jpg)
Katrin Hauk
Katrin Hauk on omandanud Tartu Ülikoolis psühholoogia magistrikraadi 1980. aastal. Aastal 2012 lõpetas ta Eesti Holistilise Teraapia... Loe veel![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210322_194519_002_-110x110.jpg)
Anne Orasmäe-Tšižik
Anne Orasmäe- Tšižik on Põhja-Eesti Regionaalhaigla Onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku õde-konsultant. Tema töökogemus algas... Loe veelIrina Soldatova
Irina Soldatova on lõpetanud kiitusega 1999. aastal Tallinna Meditsiinikooli sünnitusabi erialal ning omandanud kõrghariduse Tallinna... Loe veel![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2022/04/Pilt_Irina_Gulova-110x110.jpg)
Irina Gulova
Lõpetas 2018 Vene Föderatsiooni Gertseni nimelise Pedagoogilise Ülikooli Defektoloogia osakonnas oligofreenopedagoogika (vaimse... Loe veelNadežda Olaru
Töökogemus: üle 10 aasta olen teinud kunstiteraapia ja sotsiaaltöötaja tööd nii psüühiliste erivajadustega inimestega ... Loe veel![](https://luwi.ee/wp-content/uploads/2023/06/332908200_163922846443202_6427227598996336152_n-110x110.jpg)
Eduard Ristoja
Eduard Ristoja on litsenseeritud esmaabiõpetaja, täiskasvanute koolitaja (andragoog) tase 5, omab Tartu Ülikooli magistrikraadi... Loe veelTamar Malishava
Tamara Malishava akadeemiline haridus on bakalaureusekraad – 5 aastat ja ning Tamara on magistrikraadiga kliiniline psühholoog. Täiendavad... Loe veelAnna Heinsoo
Anna Heinsoo põhitöökoht on Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, kus ta töötab vabaühenduste konsultandina. Lisaks tavalisele... Loe veelAnne Kodanik-Volkova
Lõpetas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse erialal ja alates 1997 aastast on Eesti Psüühikahäiretega Inimeste Toetajate Ühenduse... Loe veel